09 червня 2018
З 4 по 8 червня 2018 року Національна академія медичних наук України, ДУ «ІПАГ імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України», Асоціація неонатологів України спільно з представниками Американської Академії Педіатрії доктором Джорджем М. Бенеттом та доктором Рональдом А. Стоддардом (США) почала реалізацію Програми первинної реанімації новонароджених, розраховану на 3 роки, яка включає проведення тренінгів у родопомічних закладах України.
Проект Програми підтримали Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Миколайович Кулеба, Київська міська та обласна державні адміністрації та директора департаментів охорони здоров’я.
В рамках Програми було підготовлено 10 національних тренерів з первинної реанімації новонароджених.
5 червня 2018 року у КМДА та 7 червня 2018 року у КОДА відбулися наради в рамках Меморандумів про співпрацю між державними адміністраціями, НАМН України, ДУ «ІПАГ імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України» в присутності Президента Асоціації педіатрів України, академіка Ю.Г. Антипкіна, Асоціацією неонатологів України та благодійним фондом «Заради дитини».
Першим етапом роботи Програми був тренінг 80 спеціалістів (лікарів неонатологів, акушерів-гінекологів, анестезіологів), залучених до роботи в пологових залах. Лікарі пройшли дводенний тренінговий курс. Відпрацювали практичні навички по наданню первинної реанімаційної допомоги новонародженим при народженні та в післяреанімаційному періоді на сучасних манекенах.
По закінченню тренінгів фахівці отримали сертифікати. Завдяки Програмі вони мають можливість організувати невеличкі тренінгові місця з первинної реанімації новонароджених у кожному родопомічному закладі.
Друковані навчальні матеріали, манекени та базове реанімаційне обладнання для комунальних родопомічних закладів міста Києва та Київської області, яке представлене для навчання, по закінченню проекту передано безоплатно на баланс комунальних родопомічних закладів в установленому законодавством порядку для подальшого використання за цільовим призначенням.
Науково-практична конференція з міжнародною участю ІV Полтавські перинатальні читання ім. Н.М.Максимовича-Амбодика: «Здоров’я жінки та дитини: нові викдики сьогодення та можливості», присвячена 10-річчю роботи Перинатального центру КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В.Скліфосовського Полтавської обласної ради» (згідно реєстру МОН України на 2022 р., від 29.11.2021р. No 664) відбудеться 18.11. – 19.11. 2022 року в Полтавському державному медичному університеті.
Онлайн-конференція «Оновлені сучасні підходи у виходжуванні новонароджених» відбудеться 30.06.22. Початок трансляції в 10.00. Реєстрація учасників на сайті https://www.neonatalscience.com/
Вебінар "Парентеральне харчування в неонатології. Досягнення оптимального росту і розвитку дитини. Теоретичні і практичні аспекти", присвячений Міжнародному дню недоношених дітей, відбудеться 16.11.2021 р. о 18.00
ШАНОВНІ КОЛЕГИ! Пропонуємо Вам прийняти участь у спільному освітньому проекті Асоціації неонатологів України та компанії Бакстер nLUNA-2021 – Національної Школи з нутритивної підтримки та метаболізму. Маємо честь поінформувати Вас, що вже доступні матеріали УРОКА 5. Катетер-асоційовані інфекції кровоплину (КАІК) І СЕПСИС: ЧИ Є СЕНС РИЗИКУВАТИ?