Свято малюка в Рівному

03 грудня 2019

Вже багато років поспіль до Дня недоношених дітей, яке відзначають 17 листопада, колектив обласної дитячої лікарні запрошує своїх маленьких друзів-нетерплячок на веселе Свято малюка. Його проводять в обласному театрі ляльок.

Завідувачка відділення для недоношених новонароджених дітей Рівненської обласної дитячої лікарні Катерина Макарчук вже понад 15 років займається виходжуванням передчасно народжених діток. Саме вона стала ініціатором та головним організатором цього свята.

Ми щороку організовуємо захід, присвячений Міжнародному дню недоношеної дитини, – каже вона. – Цим хочемо нагадати спільноті, що недоношеність – це не вирок. Це особливий стан передчасно народжених дітей, та при правильному виходжуванні, доброму оснащенні неонатальних відділень, ранній реабілітації, ефективному катамнестичному спостереженні показники інвалідності й малюкової смертності можливо значно знизити. Більшість таких дітей через кілька років не можна відрізнити від їхніх однолітків, народжених вчасно. Щороку у світі народжується до 15 мільйонів недоношених дітей, фактично це кожна 10-та дитина. Тільки в нашій лікарні щороку лікується до 400 передчасно народжених діток, усіх їх ми запросили сьогодні до лялькового театру, аби вони продемонстрували свої таланти, весело провели час і ще раз порадували нас своїми досягненнями, – повідомила Катерина Макарчук.

Батьків та медпрацівників також тепло вітали експерт з обладнання Володимир Мітін, головний лікар міського пологового будинку Світлана Муравська. Гості не тільки сказали багато теплих слів, а й презентували подарунки для виходжування малюків-нетерплячок.

Президент Асоціації Тетяна Знаменська подарувала для КП «РОДЛ» навчальне обладнання для симуляційного тренінгового центру для відпрацювання навичок з первинної реанімації новонароджених. Ці тренінги будуть проводитися для усіх неонатологів Рівненської області.
 


Інші новини

17 листопада
2019

Всесвітній день передчасно народженого малюка

17 листопада - Всесвітній день передчасно народженого малюка. Вітаємо наших маленьких пацієнтів, батьків та усіх, хто кожного дня докладає зусилля для їх підтримки на початку життя. Приєднуйтесь до святкових акцій по всій країні. Допоможемо разом нашим малюкам!

17 листопада
2018

Святкування Всесвітнього дня передчасно народжених дітей у 2018

У 2018 році світ буде відзначати 10-ий ювілейний рік від заснування Міжнародного дня передчасно народженої дитини. 17 листопада в Україні ми разом з усім світом будемо підтримувати поспішайок та проводити різноманітні заходи з цієї нагоди.

13 листопада
2018

Вітання з нагоди 85-річчя професора Лихачової Ази Сергіївни

Асоціація щиро вітає провідного вченого та видатного лікаря, одного з засновників української школи неонатології професора Лихачову Азу Сергіївну з ювілеєм.

26 жовтня
2018

Пішла з життя Ткаченко Світлана Кузьмівна

Пішла з життя колишня завідувачка кафедри факультетської і шпитальної педіатрії Львівського національного медичного університету, доктор медичних наук, професор Ткаченко Світлана Кузьмівна.

11 жовтня
2018

Пішов з життя Коржинський Юрій Степанович

Пішов з життя відомий український вчений-педіатр, завідувач кафедри педіатрії та неонатології Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького, доктор медичних наук, професор Коржинський Юрій Степанович.