Вітання з нагоди 85-річчя професора Лихачової Ази Сергіївни

13 листопада 2018

Асоціація щиро вітає провідного вченого та видатного лікаря, одного з засновників української школи неонатології професора Лихачову Азу Сергіївну з ювілеєм.

У радісний і світлий день Вашого народження хочемо побажати щасливого сьогодні і радісного завтра, красивих мрій і їх здійснення! Хай кожен день буде сповнений гарним настроєм, душевними зустрічами і плідною працею. Щастя і радощів у домівку,  благополуччя родині. Міцного здоров’я, терпіння і сил. Щоб Вас завжди зігрівали теплі слова близьких і рідних, щоб Вашого серця ніколи не торкнулася тінь розчарувань. А ще —  хороших новин, величезної сили духу та приємних подій!

 

Лихачова Аза Сергіївна (10. 11. 1933, м. Ка­м’янець-Подільський, нині Хмельницька обл.) – лікар-педіатр. доктор медичних наук (1991), професор (1992). Закінича Харківський медичний інститут у 1957 році. Працювала лікарем. Від 1965 – у Харківській медичній академії післядипломної освіти: 1978–2001 – організатор і завідувачка, від 2001 – професор кафедри неонатології; водночас від 1998 – засновник і директор Харківського навчально-методичного центру первинної реанімації новонароджених, у 1999 році ініціювала створення Харківського міського перинатального центру.

Наукові дослідження: патогенетичні механізми гіпоксичних уражень органів і систем у новонароджених; діагностика, класифікація та лікування пологових травм; внутр.-утробні гострі респіраторні інфекції та TORCH-інфекції у новонародже­них. За ред. Л. видано кн. «Внутрішньоутробні інфекції у новонароджених» (1998), «Пологові травми та інтенсивна терапія у новонароджених» (2003; обидві – Харків), «Вроджені вірусні інфекції у новонароджених: сучасні методи ранньої діагностики та обґрунтування лікуваль­ної тактики» (К., 2014).


Інші новини

03 грудня
2019

Свято малюка в Рівному

Вже багато років поспіль до Дня недоношених дітей, яке відзначають 17 листопада, колектив обласної дитячої лікарні запрошує своїх маленьких друзів-нетерплячок на веселе Свято малюка. Його проводять в обласному театрі ляльок.

17 листопада
2019

Всесвітній день передчасно народженого малюка

17 листопада - Всесвітній день передчасно народженого малюка. Вітаємо наших маленьких пацієнтів, батьків та усіх, хто кожного дня докладає зусилля для їх підтримки на початку життя. Приєднуйтесь до святкових акцій по всій країні. Допоможемо разом нашим малюкам!

17 листопада
2018

Святкування Всесвітнього дня передчасно народжених дітей у 2018

У 2018 році світ буде відзначати 10-ий ювілейний рік від заснування Міжнародного дня передчасно народженої дитини. 17 листопада в Україні ми разом з усім світом будемо підтримувати поспішайок та проводити різноманітні заходи з цієї нагоди.

26 жовтня
2018

Пішла з життя Ткаченко Світлана Кузьмівна

Пішла з життя колишня завідувачка кафедри факультетської і шпитальної педіатрії Львівського національного медичного університету, доктор медичних наук, професор Ткаченко Світлана Кузьмівна.

11 жовтня
2018

Пішов з життя Коржинський Юрій Степанович

Пішов з життя відомий український вчений-педіатр, завідувач кафедри педіатрії та неонатології Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького, доктор медичних наук, професор Коржинський Юрій Степанович.