Полтавському перинатальному центру виповнилося п'ять років

08 грудня 2017

На будівлі перинатального центру Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В. Скліфосовського урочисто відкрили меморіальну дошку основоположнику вітчизняного акушерства і педіатрії, ученому-енциклопедисту, краянину Нестору Максимовичу-Амбодику.

Приурочили захід до Міжнародного дня передчасно народженої дитини і п’ятиріччя перинатального центру. Крім того, навчально-практичному тренінговому центру сучасних перинатальних технологій ВДНЗУ «УМСА» перинатального центру присвоїли ім’я Нестора Максимовича-Амбодика.

В урочистостях взяли участь голова обласної державної адміністрації Валерій Головко, заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор, ректор Української медичної стоматологічної академії Вячеслав Ждан, директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак, головний лікар обласної клінічної лікарні імені М.В. Скліфосовського Григорій Оксак, голова Громадської ради при ОДА Володимир Голуб, заступник директора з перинатології ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології Національної академії медичних наук України», президент Всеукраїнської громадської організації «Асоціація неонатологів України» Тетяна Знаменська.

Нестор Максимович-Амбодик народився у селі Веприк Гадяцького повіту. Закінчив Київську духовну академію, яка на той час була у структурі Києво-Могилянської академії (1757-1768 роки). Продовжив навчання у Страсбурзі, де й отримав ступінь доктора медицини. Став першим у країні професором повивального мистецтва. Був ініціатором створення клінічного повивального інституту в 1797-му. Є засновником медичної термінології, якою користуються нині в Україні й за її межами. Крім того, Нестор Максимович-Амбодик – автор перших підручників з акушерства, а також словників з анатомії. Ініціаторами встановлення меморіальної дошки цьому діячеві є Громадська рада при облдержадміністрації й Українська медична стоматологічна академія.

– За ці п’ять років колектив у перинатальному центрі сформувався, розширився, уже є сталим. Щоденно працюємо з кафедрами Української медичної стоматологічної академії. Не розділяємо колектив обласної лікарні й кафедри, він у нас один – перинатального центру. Впродовж п’яти років у закладі народилися понад 10 тисяч малюків. Щороку тут з’являються на світ близько ста двієнь, одна-дві трійні. Передчасно народилися у нас більше двох тисяч діток, але ми гордимося, що за останні роки кількість передчасно народжених малят вагою до кілограма у нас зменшується зокрема завдяки сучасним перинатальним технологіям. Нам вдається зберегти довше вагітність і таким чином дітки народжуються вже з більшою вагою і здоровішими, – розповіла заступник головного лікаря з акушерства та гінекології обласної клінічної лікарні імені М.В. Скліфосовського Вікторія Ващенко.

Після святкової церемонії була проведена міжрегіональна науково-практична конференція, присвячена міжнародному дню Передчасно народженої дитини та 5-річчю Перинатального центру Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В. Скліфосовського «Разом до нових висот».

Урочисто вітали учасників та гостей конференції: від імені ректора академії професора В.М. Ждана та від себе особисто – професор кафедри педіатрії №1 з пропедевтикою та неонатологією В.І. Похилько, головний спеціаліст відділу фінансово-економічної роботи та медичної допомоги матерям і дітям Департаменту охорони здоров’я ПОДА І.О. Перогов, головний лікар ПОКЛ ім. М.В. Скліфосовського Г.А. Оксак та президент Всеукраїнської громадської організації «Асоціація неонатологів України» Т.К. Знаменська.

За матеріалами прес-служби Полтавської ОДА


Інші новини

18 травня

Критична ситуація у охороні здоров‘я. Брифінг медиків

Критична ситуація у охороні здоров‘я. Брифінг медиків

15 травня

Відкритий лист підтримки Міністром охорони здоров’я України Степанова М.В.

Громадська організація Асоціація неонатологів України, як ніхто інший знає та розуміє, наскільки важливим є збереження та примноження здобутків медичної галузі в період її реформування. Зараз, як ніколи, під час пандемії COVID-19, у складній економічній та політичній ситуації є доцільним збереження стабільності роботи медичної галузі, яка підтримується виваженою політикою управління, яку здійснював Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

15 листопада
2020

Дякую лікар неонатолог - всеукраїнський флешмоб

За виходжуванням кожного немовля стоїть ціла команда фахівців. Виходити найменшу крихітку — це найбільша праця, це віра, любов і набагато більше, ніж просто робота. Ми вдячні кожному, хто допомагає диву статися. Кожен день. Вдячні лікарям, медичним сестрам та братам, адміністрації лікарень, всім тим, без кого шансів на життя у кожної "ранньої пташки" практично не було б. 

15 липня
2020

Вместе для лучшего ухода! Держите недоношенных и больных детей рядом с родителями

В течение последних нескольких месяцев  международное родительское сообщество борется с ограничениями доступа родителей  в неонатальных отделениях из-за COVID-19.  Кампания начнется в июле 2020 года и продлится до сентября 2021 года .