Полтавському перинатальному центру виповнилося п'ять років

08 грудня 2017

На будівлі перинатального центру Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В. Скліфосовського урочисто відкрили меморіальну дошку основоположнику вітчизняного акушерства і педіатрії, ученому-енциклопедисту, краянину Нестору Максимовичу-Амбодику.

Приурочили захід до Міжнародного дня передчасно народженої дитини і п’ятиріччя перинатального центру. Крім того, навчально-практичному тренінговому центру сучасних перинатальних технологій ВДНЗУ «УМСА» перинатального центру присвоїли ім’я Нестора Максимовича-Амбодика.

В урочистостях взяли участь голова обласної державної адміністрації Валерій Головко, заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор, ректор Української медичної стоматологічної академії Вячеслав Ждан, директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак, головний лікар обласної клінічної лікарні імені М.В. Скліфосовського Григорій Оксак, голова Громадської ради при ОДА Володимир Голуб, заступник директора з перинатології ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології Національної академії медичних наук України», президент Всеукраїнської громадської організації «Асоціація неонатологів України» Тетяна Знаменська.

Нестор Максимович-Амбодик народився у селі Веприк Гадяцького повіту. Закінчив Київську духовну академію, яка на той час була у структурі Києво-Могилянської академії (1757-1768 роки). Продовжив навчання у Страсбурзі, де й отримав ступінь доктора медицини. Став першим у країні професором повивального мистецтва. Був ініціатором створення клінічного повивального інституту в 1797-му. Є засновником медичної термінології, якою користуються нині в Україні й за її межами. Крім того, Нестор Максимович-Амбодик – автор перших підручників з акушерства, а також словників з анатомії. Ініціаторами встановлення меморіальної дошки цьому діячеві є Громадська рада при облдержадміністрації й Українська медична стоматологічна академія.

– За ці п’ять років колектив у перинатальному центрі сформувався, розширився, уже є сталим. Щоденно працюємо з кафедрами Української медичної стоматологічної академії. Не розділяємо колектив обласної лікарні й кафедри, він у нас один – перинатального центру. Впродовж п’яти років у закладі народилися понад 10 тисяч малюків. Щороку тут з’являються на світ близько ста двієнь, одна-дві трійні. Передчасно народилися у нас більше двох тисяч діток, але ми гордимося, що за останні роки кількість передчасно народжених малят вагою до кілограма у нас зменшується зокрема завдяки сучасним перинатальним технологіям. Нам вдається зберегти довше вагітність і таким чином дітки народжуються вже з більшою вагою і здоровішими, – розповіла заступник головного лікаря з акушерства та гінекології обласної клінічної лікарні імені М.В. Скліфосовського Вікторія Ващенко.

Після святкової церемонії була проведена міжрегіональна науково-практична конференція, присвячена міжнародному дню Передчасно народженої дитини та 5-річчю Перинатального центру Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В. Скліфосовського «Разом до нових висот».

Урочисто вітали учасників та гостей конференції: від імені ректора академії професора В.М. Ждана та від себе особисто – професор кафедри педіатрії №1 з пропедевтикою та неонатологією В.І. Похилько, головний спеціаліст відділу фінансово-економічної роботи та медичної допомоги матерям і дітям Департаменту охорони здоров’я ПОДА І.О. Перогов, головний лікар ПОКЛ ім. М.В. Скліфосовського Г.А. Оксак та президент Всеукраїнської громадської організації «Асоціація неонатологів України» Т.К. Знаменська.

За матеріалами прес-служби Полтавської ОДА


Інші новини

17 листопада
2018

Святкування Всесвітнього дня передчасно народжених дітей у 2018

У 2018 році світ буде відзначати 10-ий ювілейний рік від заснування Міжнародного дня передчасно народженої дитини. 17 листопада в Україні ми разом з усім світом будемо підтримувати поспішайок та проводити різноманітні заходи з цієї нагоди.

13 листопада
2018

Вітання з нагоди 85-річчя професора Лихачової Ази Сергіївни

Асоціація щиро вітає провідного вченого та видатного лікаря, одного з засновників української школи неонатології професора Лихачову Азу Сергіївну з ювілеєм.

26 жовтня
2018

Пішла з життя Ткаченко Світлана Кузьмівна

Пішла з життя колишня завідувачка кафедри факультетської і шпитальної педіатрії Львівського національного медичного університету, доктор медичних наук, професор Ткаченко Світлана Кузьмівна.

11 жовтня
2018

Пішов з життя Коржинський Юрій Степанович

Пішов з життя відомий український вчений-педіатр, завідувач кафедри педіатрії та неонатології Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького, доктор медичних наук, професор Коржинський Юрій Степанович.

07 жовтня
2018

Укладання угод між Ужгородською міською радою та Академією наук України

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв зустрівся напередодні з президентом Асоціації неонатологів України,  професором Тетяною Знаменською.