Президент у Дніпрі взяв участь у відкритті реконструйованого корпусу центру матері та дитини

20 листопада 2017

Під час робочої поїздки до Дніпропетровської області Президент Петро Порошенко взяв участь в урочистому відкритті  реконструйованої будівлі педіатричного корпусу комунального закладу «Дніпропетровський спеціалізований клінічний медичний центр матері та дитини імені професора  М.Ф.Руднєва» Дніпропетровської обласної ради.

Глава держави перерізав символічну стрічку та зауважив, що дощ, який сьогодні йде цілий день у Дніпрі, на початку доброї справи є дуже добрим знаком. «Хочу вибачитись за те, що промокли. Але справа того вартує. І найприємніше в регіональній поїздці для мене як Президента – це можливість поспілкуватись з людьми. А тим більше з такої приємної нагоди, як відкриття нового або модернізованого і відреставрованого медичного закладу. Подібні події наочно свідчать, що найгірше з того, що ми пережили  останніми роками вже позаду", - підкреслив Президент. Він нагадав, що сьогодні вже оглянув реконструйовану дорогу, а зараз відкриває оновлений медзаклад. "Крок за кроком, день за днем наша країна повертається на шлях економічного зростання та соціального розвитку», - сказав Петро Порошенко.

Глава держави нагадав, що 20 листопада – Всесвітній день дитини та Міжнародний день педіатра. «Свята професія - не просто лікар, а лікар, який повертає життя дитині. Таке поєднання – абсолютно логічне: педіатри - справжні ангели-охоронці для всієї української малечі», - підкреслив Президент.

Він назвав символічним, що саме в такий день, після масштабної реконструкції, відкривається відділення педіатрії Центру матері та дитини імені Руднєва та привітав педіатрів і малих пацієнтів. Президент зауважив, що Центр матері та дитини – спільний проект держави та регіону, певною мірою результат децентралізації. На повну реконструкцію та переобладнання лікарні було виділено близько вісімдесяти п’яти мільйонів гривень, додав Президент.

«Ще декілька років тому про це не було можливості навіть мріяти. Дійсно, шкода, що в Україні поки що таких проектів одиниці. Тут все, як мені доповіли, має бути за європейськими стандартами – від інтер’єру до інноваційного обладнання. Повністю змінено підхід до надання медичних послуг малюкам", - сказав Глава держави. Він додав: "Палати – яскраві, створюють відповідний настрій, різнокольорові. На стінах - дитячі малюнки».

Президент наголосив, що сучасне планування дозволить дітлахам знаходитися в одній палаті з батьками. Все педіатричне відділення оснащене сучасною медичною технікою. Консультативно-діагностичне відділення для дітей обладнане кабінетами ультразвукової діагностики, медико-генетичного консультування.

«Все це допоможе виявляти захворювання на ранніх стадіях та вчасно попереджати ускладнення. Обладнання для телемедицини дозволить в онлайн-режимі проводити міжрегіональні та навіть міжнародні консультації», - підкреслив Глава держави. Він додав, що також діятиме Центр раннього втручання для своєчасного виявлення та більш результативного лікування дітей.

«Звичайно, дніпровські лікарі вже знають, який крок вперед зроблено відкриттям цього центру. Але я так детально про це розповідаю, щоб вся Україна і всі українці почули, які кардинальні зміни відбуваються в кожному регіоні. І в Україні почалися реальні системні зміни в сфері охорони здоров'я",  - наголосив Петро Порошенко.

Президент нагадав про ухвалену медичну реформу, а також повідомив, що планує на цьому тижні підписати Закон про сільську медицину. Главв держави зауважив, що фінансове забезпечення розвитку сільської медицини  стало можливим завдяки спільним і скоординованим діям, в тому числі завдяки діям Генеральної прокуратури, яка забезпечила передачу  до бюджету десятків мільярдів коштів, викрадених Януковичем. 

«Хочу, щоби діти, пацієнти Центру матері та дитини, виросли здоровими та щасливими. Звісно, щоби вони були готовими до захисту Вітчизни, але ніколи не дізналися, що ж таке справжня війна. Щоби відчували запах пороху і чули гуркіт артилерії лише на навчальних позиціях. Щоби сталося так, як хотів Тарас Шевченко: «І на оновленій землі, врага не буде супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі», - сказав Президент.

Глава держави оглянув нові приміщення Центру та вручив сертифікат на обладнання.

Веб-сайт Президента України - president.gov.ua


Інші новини

17 листопада
2018

Святкування Всесвітнього дня передчасно народжених дітей у 2018

У 2018 році світ буде відзначати 10-ий ювілейний рік від заснування Міжнародного дня передчасно народженої дитини. 17 листопада в Україні ми разом з усім світом будемо підтримувати поспішайок та проводити різноманітні заходи з цієї нагоди.

13 листопада
2018

Вітання з нагоди 85-річчя професора Лихачової Ази Сергіївни

Асоціація щиро вітає провідного вченого та видатного лікаря, одного з засновників української школи неонатології професора Лихачову Азу Сергіївну з ювілеєм.

26 жовтня
2018

Пішла з життя Ткаченко Світлана Кузьмівна

Пішла з життя колишня завідувачка кафедри факультетської і шпитальної педіатрії Львівського національного медичного університету, доктор медичних наук, професор Ткаченко Світлана Кузьмівна.

11 жовтня
2018

Пішов з життя Коржинський Юрій Степанович

Пішов з життя відомий український вчений-педіатр, завідувач кафедри педіатрії та неонатології Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького, доктор медичних наук, професор Коржинський Юрій Степанович.

07 жовтня
2018

Укладання угод між Ужгородською міською радою та Академією наук України

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв зустрівся напередодні з президентом Асоціації неонатологів України,  професором Тетяною Знаменською.