Міжнародний день передчасно народженої дитини

17 листопада 2017

17 листопада у світі відзначається Міжнародний день передчасно народжених дітей (World Prematurity Day). Він був започаткований у 2009 році за ініціативи Європейського фонду по догляду за новонародженими дітьми (European Foundation for the Care of Newborn Infants, EFCNI).

Вперше святкування Міжнародного дня передчасно народженої дитини відбулося в 2009 році — в цей день у Відні на площі Святого Михайла професори університетської клініки Арнольд Поллак і Ангеліка Бергер запустили в небо одночасно 500 білих куль — відповідно числу недоношених дітей, які народилися у Відні протягом року. Так ця традиція і збереглася і донині.

Минулого року цей день об’єднав більш ніж 200 країн світу, понад 60 з них провели загальнонаціональні акції на підтримку цієї проблеми. 

Колір, яким найчастіше позначають проблему недоношених діток - фіолетовий, саме тому, в цей день відомі особистості багатьох країн вдягають фіолетові елементи одягу та використовують цей колір для привернення уваги. В рамках міжнародного дня реалізуються проекти з підсвічування архітектурних споруд фіолетовим кольором, зокрема, у світі такі проекти було реалізовано з Ніагарським водоспадом, будівлею Емпайр-Стейт-Білдінг у Нью-Йорку та Босфорським мостом у Стамбулі.

В 2015 році Україна теж долучилася до всесвітньої ініціативи - фіолетовим кольором було підсвічено історичну пам'ятку «Софію Київську».

Заходи

Свято малюка до Міжнародного дня передчасно народженої дитини
Організатор: БО Всеукраїнський Рух "Взаємодія" й Асоціація батьків передчасно народжених дітей "Ранні пташки"
Дата: 17 листопада 2017
Місце: Київська міська рада, вул. Хрещатик 36, м. Київ

Міжнародний день передчасно народженої дитини
Організатор: Українська біржа благодійності
Дата: 17 листопада 2017
Місце: Софійський собор, вул. Володимирська 27, м. Київ

Свято Малюка
Організатор: Львівська міська дитяча лікарня
Дата: 17 листопада 2017
Місце: Львівська міська дитяча лікарня, вул. Пилипа Орлика 4, м. Львів

Міжнародний день передчасно народженої дитини
Організатор: Благодійний фонд "Немовля"
Дата: 17 листопада 2017
Місце: Львівська обласна клінічна лікарня, вул. Чернігівська 5, м. Львів

Свято Малюка
Організатор: Асоціація батьків передчасно народжених дітей "Ранні пташки"
Дата: 17 листопада 2017
Місце: Театр ляльок ім. М. Підгірянки, вул. Незалежності 10, м. Івано-Франківськ

Святкування дня передчасно народжених дітей у Черкасах
Організатор: Богдана Вілен
Дата: 17 листопада 2017


Інші новини

03 грудня
2019

Свято малюка в Рівному

Вже багато років поспіль до Дня недоношених дітей, яке відзначають 17 листопада, колектив обласної дитячої лікарні запрошує своїх маленьких друзів-нетерплячок на веселе Свято малюка. Його проводять в обласному театрі ляльок.

17 листопада
2019

Всесвітній день передчасно народженого малюка

17 листопада - Всесвітній день передчасно народженого малюка. Вітаємо наших маленьких пацієнтів, батьків та усіх, хто кожного дня докладає зусилля для їх підтримки на початку життя. Приєднуйтесь до святкових акцій по всій країні. Допоможемо разом нашим малюкам!

17 листопада
2018

Святкування Всесвітнього дня передчасно народжених дітей у 2018

У 2018 році світ буде відзначати 10-ий ювілейний рік від заснування Міжнародного дня передчасно народженої дитини. 17 листопада в Україні ми разом з усім світом будемо підтримувати поспішайок та проводити різноманітні заходи з цієї нагоди.

13 листопада
2018

Вітання з нагоди 85-річчя професора Лихачової Ази Сергіївни

Асоціація щиро вітає провідного вченого та видатного лікаря, одного з засновників української школи неонатології професора Лихачову Азу Сергіївну з ювілеєм.

26 жовтня
2018

Пішла з життя Ткаченко Світлана Кузьмівна

Пішла з життя колишня завідувачка кафедри факультетської і шпитальної педіатрії Львівського національного медичного університету, доктор медичних наук, професор Ткаченко Світлана Кузьмівна.