Презентація EFCNI Європейських Стандартів догляду за передчасно народженими дітьми

01 грудня 2018

27 - 28 листопада в Брюсселі (Бельгія) відбулася важлива і довгоочікувана для всіх нас подія - презентація EFCNI Європейських Стандартів догляду за передчасно народженими дітьми, що включають кілька етапів: супровід вагітних, пренатальний скринінг, ведення пологів, далі - напрямків лікування та виходжування в неонатальних відділеннях та follow up з безпосередньою участю батьків з моменту народження дитини.

Окремо підкреслюється важливість роботи з професійними кадрами, батьками передчасно народжених дітей, використання міжнародних клінічних настанов, сучасних технологій та проведення навчальних семінарів і тренінгів для медичного персоналу.

Святковий вечір, присвячений офіційній презентації Стандартів догляду за новонародженими, відбувся в Представництві Баварії в Євросоюзі 27 листопада, на якому лідери EFCNI (Silke Mader, Professor Neil Marlow, Professor Dr. Angelika Niebler, Dr. Carole Kenner і ін.) і учасники EFCNI з професійних медичних і батьківських організацій згадували важкий шлях створення уніфікованих Стандартів догляду за новонародженими, довжиною у 10 років (з 2008 року), від ідеї до реалізації проекту. 

28 листопада в Європейському Парламенті відбулося продовження презентації Стандартів догляду за новонародженими EFCNI за участю депутатів Європарламенту.

Проект став міжнародним, тому що його підтримали 220 фахівців з 35 країн, в тому числі і Асоціація неонатологів України, за безпосередньою участю якої Європейські Стандарти догляду за новонародженими будуть імплементовані в родопомічні заклади та неонатологічні відділення нашої країни. Президент Асоціації, професор Т.К. Знаменська була запрошена на офіційні святкові заходи у Брюсселі.

За підтримки нашого партнера компанії NZ Techno Україна, на чолі з В.А. Мітіним, представник Асоціації неонатологів України, професор О.В. Воробйова взяла участь в урочистих зустрічах у Баварському Представництві і в Європарламенті. Важливим моментом у Брюсселі була передача головою виконавчої ради EFCNI Silke Mader повноважень впровадження Європейських Стандартів серед фахівців родопомічних закладів і неонатальних відділень у всіх регіонах країни Асоціації неонатологів України. 

Серед присутніх шановних гостей був президент UENPS, професор Corrado Moretti, який прийняв запрошення до участі у Конгресі неонатологів України у 2019 році.

З Європейськими Стандартами догляду за новонародженими можна ознайомитися на веб-сайті: https://newborn-health-standards.org/healthprofessionals/faq
 


Інші новини

17 вересня
2022

Українські неонатологи долучились до міжнародного конгресу  UENPS

Незважаючи на тривалий час незламної боротьби за волю та незалежність українська делегація на чолі із Президентом Асоціації неонатологів України проф., член-кор. Знаменською Тетяною, проф. Воробйовою Ольгою, проф. Павлишин Галиною, доц. Власовою Оленою  та за участі лікарів з міста Києва, Львову, Тернополю та Чернівців взяли активну участь у 12 Міжнародному конгресі  Union of European Neonatal & Perinatal Societies (UENPS) «Щоденні практичні виклики в неонатології», який проходив 2-4 вересня в м. Краків (Польща).

12 лютого
2020

ІІ Міжнародна зустріч SafeBoosC III

23-24 січня 2020 року в м. Копенгаген (Данія) відбулась ІІ Міжнародна зустріч SafeBoosC III (III  фаза рандомізованого клінічного дослідження). Серед 20 країн учасників зустрічі Асоціацію неонатологів України представляли Воробйова Ольга та Голота Тетяна. 

17 грудня
2019

Стажування українських неонатологів в Чеській республіці

З 9 по 13 грудня 2019 року відбулась навчальна поїздка в рамках проекту «House of  Europe» до Факультетської лікарні в Оломоуці (Чеська Республіка) лікарів педіатрів-неонатологів та медичних сестер з Чернігова, Дніпра та Вінниці.

09 листопада
2019

Семінар-тренінг у Китайській Народній Республіці

Співпраця Асоціації неонатологів України з Китайською Торговою Асоціацією продовжується. У рамках дружніх відносин і сумісної роботи з 10.10.2019 по 30.10.2019 відбувся семінар-тренінг по відновлювальній лікувальній та реабілітаційній фізичній культурі для дітей із груп ризику по перинатальній патології на етапі follow-up спостереження у Китайській Народній Республіці (м. Пекін).

11 жовтня
2019

5-й Міжнародний конгрес Європейської Асоціації банків молока (EMBA)

10-11 жовтня 2019 року у м. Турін (Італія) відбувся 5-й Міжнародний конгрес Європейської Асоціації банків молока (EMBA) - «Донорське молоко людини як міст для успішного годування груддю». EMBA об’єднує 28 країн Європи, що мають хоча б один банк грудного молока.