Презентація EFCNI Європейських Стандартів догляду за передчасно народженими дітьми

01 грудня 2018

27 - 28 листопада в Брюсселі (Бельгія) відбулася важлива і довгоочікувана для всіх нас подія - презентація EFCNI Європейських Стандартів догляду за передчасно народженими дітьми, що включають кілька етапів: супровід вагітних, пренатальний скринінг, ведення пологів, далі - напрямків лікування та виходжування в неонатальних відділеннях та follow up з безпосередньою участю батьків з моменту народження дитини.

Окремо підкреслюється важливість роботи з професійними кадрами, батьками передчасно народжених дітей, використання міжнародних клінічних настанов, сучасних технологій та проведення навчальних семінарів і тренінгів для медичного персоналу.

Святковий вечір, присвячений офіційній презентації Стандартів догляду за новонародженими, відбувся в Представництві Баварії в Євросоюзі 27 листопада, на якому лідери EFCNI (Silke Mader, Professor Neil Marlow, Professor Dr. Angelika Niebler, Dr. Carole Kenner і ін.) і учасники EFCNI з професійних медичних і батьківських організацій згадували важкий шлях створення уніфікованих Стандартів догляду за новонародженими, довжиною у 10 років (з 2008 року), від ідеї до реалізації проекту. 

28 листопада в Європейському Парламенті відбулося продовження презентації Стандартів догляду за новонародженими EFCNI за участю депутатів Європарламенту.

Проект став міжнародним, тому що його підтримали 220 фахівців з 35 країн, в тому числі і Асоціація неонатологів України, за безпосередньою участю якої Європейські Стандарти догляду за новонародженими будуть імплементовані в родопомічні заклади та неонатологічні відділення нашої країни. Президент Асоціації, професор Т.К. Знаменська була запрошена на офіційні святкові заходи у Брюсселі.

За підтримки нашого партнера компанії NZ Techno Україна, на чолі з В.А. Мітіним, представник Асоціації неонатологів України, професор О.В. Воробйова взяла участь в урочистих зустрічах у Баварському Представництві і в Європарламенті. Важливим моментом у Брюсселі була передача головою виконавчої ради EFCNI Silke Mader повноважень впровадження Європейських Стандартів серед фахівців родопомічних закладів і неонатальних відділень у всіх регіонах країни Асоціації неонатологів України. 

Серед присутніх шановних гостей був президент UENPS, професор Corrado Moretti, який прийняв запрошення до участі у Конгресі неонатологів України у 2019 році.

З Європейськими Стандартами догляду за новонародженими можна ознайомитися на веб-сайті: https://newborn-health-standards.org/healthprofessionals/faq
 


Інші новини

22 вересня

Генеральна рада європейських неонатальних товариств

19 вересня у Маастрихті на спільному Конгресі європейських неонатальних товариств (JENS 2019) вперше за історію існування UENPS відбулася нарада Європейської ради з неонатології (EBN), яка була присвячена перегляду та пропозиції уніфікації для всіх країн єдиної Європейської програми з акредитації по неонатології, було запропоновано оновлений документ.

21 вересня

Третій Конгрес об’єднаних європейських неонатальних товариств (jENS)

17-21 вересня у Маастрихті відбувся Третій Конгрес об’єднаних європейських неонатальних товариств (jENS).  Українська делегація асоціації ненатологів України була присутня  в кількості 8 осіб.

04 квітня

Робоча поїздка представників Асоціації до Італії

За підтримки англійського виробника медичного обладнання компанії Flexicare, 27-28 березня 2019 року представники Асоціації неонатологів України, на чолі її Президента професора Тетяни Знаменської, з робочим візитом відвідали клініки Італії в супроводі директора Flexicare по продажам в Європі (European Sales Director) Jérôme Pigeot.

10 березня

Міжнародний медичний форум NPMF 2019

На початку весни (7-10 березня 2019 року) у м. Рига, Латвія відбувся традиційний Міжнародний неонатальний/перинатальний медичний Форум NPMF 2019, в якому приймали участь 23 країни ближнього та дальнього зарубіжжя.

07 листопада
2018

Конгрес Європейської академії педіатрії

З 30 жовтня по 4 листопада 2018 р. в Парижі (Франція) проходив 7-й Конгрес Європейської Академії Педіатрії (EAPS). В конгресі взяло участь більше 3 тисяч учасників з 104 країн світу. Українську делегацію представляли більше 42 науковців та практикуючих лікарів-педіатрів і неонатологів. Від Асоціації неонатологів України на конгресі були присутні фахівці з Києва, Харкова, Львова та Полтави.