23 листопад
27 - 28 листопада в Брюсселі (Бельгія) відбулася важлива і довгоочікувана для всіх нас подія - презентація EFCNI Європейських Стандартів догляду за передчасно народженими дітьми, що включають кілька етапів: супровід вагітних, пренатальний скринінг, ведення пологів, далі - напрямків лікування та виходжування в неонатальних відділеннях та follow up з безпосередньою участю батьків з моменту народження дитини.
Окремо підкреслюється важливість роботи з професійними кадрами, батьками передчасно народжених дітей, використання міжнародних клінічних настанов, сучасних технологій та проведення навчальних семінарів і тренінгів для медичного персоналу.
Святковий вечір, присвячений офіційній презентації Стандартів догляду за новонародженими, відбувся в Представництві Баварії в Євросоюзі 27 листопада, на якому лідери EFCNI (Silke Mader, Professor Neil Marlow, Professor Dr. Angelika Niebler, Dr. Carole Kenner і ін.) і учасники EFCNI з професійних медичних і батьківських організацій згадували важкий шлях створення уніфікованих Стандартів догляду за новонародженими, довжиною у 10 років (з 2008 року), від ідеї до реалізації проекту.
28 листопада в Європейському Парламенті відбулося продовження презентації Стандартів догляду за новонародженими EFCNI за участю депутатів Європарламенту.
Проект став міжнародним, тому що його підтримали 220 фахівців з 35 країн, в тому числі і Асоціація неонатологів України, за безпосередньою участю якої Європейські Стандарти догляду за новонародженими будуть імплементовані в родопомічні заклади та неонатологічні відділення нашої країни. Президент Асоціації, професор Т.К. Знаменська була запрошена на офіційні святкові заходи у Брюсселі.
За підтримки нашого партнера компанії NZ Techno Україна, на чолі з В.А. Мітіним, представник Асоціації неонатологів України, професор О.В. Воробйова взяла участь в урочистих зустрічах у Баварському Представництві і в Європарламенті. Важливим моментом у Брюсселі була передача головою виконавчої ради EFCNI Silke Mader повноважень впровадження Європейських Стандартів серед фахівців родопомічних закладів і неонатальних відділень у всіх регіонах країни Асоціації неонатологів України.
Серед присутніх шановних гостей був президент UENPS, професор Corrado Moretti, який прийняв запрошення до участі у Конгресі неонатологів України у 2019 році.
З Європейськими Стандартами догляду за новонародженими можна ознайомитися на веб-сайті: https://newborn-health-standards.org/healthprofessionals/faq
Незважаючи на тривалий час незламної боротьби за волю та незалежність українська делегація на чолі із Президентом Асоціації неонатологів України проф., член-кор. Знаменською Тетяною, проф. Воробйовою Ольгою, проф. Павлишин Галиною, доц. Власовою Оленою та за участі лікарів з міста Києва, Львову, Тернополю та Чернівців взяли активну участь у 12 Міжнародному конгресі Union of European Neonatal & Perinatal Societies (UENPS) «Щоденні практичні виклики в неонатології», який проходив 2-4 вересня в м. Краків (Польща).
23-24 січня 2020 року в м. Копенгаген (Данія) відбулась ІІ Міжнародна зустріч SafeBoosC III (III фаза рандомізованого клінічного дослідження). Серед 20 країн учасників зустрічі Асоціацію неонатологів України представляли Воробйова Ольга та Голота Тетяна.
З 9 по 13 грудня 2019 року відбулась навчальна поїздка в рамках проекту «House of Europe» до Факультетської лікарні в Оломоуці (Чеська Республіка) лікарів педіатрів-неонатологів та медичних сестер з Чернігова, Дніпра та Вінниці.
Співпраця Асоціації неонатологів України з Китайською Торговою Асоціацією продовжується. У рамках дружніх відносин і сумісної роботи з 10.10.2019 по 30.10.2019 відбувся семінар-тренінг по відновлювальній лікувальній та реабілітаційній фізичній культурі для дітей із груп ризику по перинатальній патології на етапі follow-up спостереження у Китайській Народній Республіці (м. Пекін).
10-11 жовтня 2019 року у м. Турін (Італія) відбувся 5-й Міжнародний конгрес Європейської Асоціації банків молока (EMBA) - «Донорське молоко людини як міст для успішного годування груддю». EMBA об’єднує 28 країн Європи, що мають хоча б один банк грудного молока.