Презентація EFCNI Європейських Стандартів догляду за передчасно народженими дітьми

01 грудня 2018

27 - 28 листопада в Брюсселі (Бельгія) відбулася важлива і довгоочікувана для всіх нас подія - презентація EFCNI Європейських Стандартів догляду за передчасно народженими дітьми, що включають кілька етапів: супровід вагітних, пренатальний скринінг, ведення пологів, далі - напрямків лікування та виходжування в неонатальних відділеннях та follow up з безпосередньою участю батьків з моменту народження дитини.

Окремо підкреслюється важливість роботи з професійними кадрами, батьками передчасно народжених дітей, використання міжнародних клінічних настанов, сучасних технологій та проведення навчальних семінарів і тренінгів для медичного персоналу.

Святковий вечір, присвячений офіційній презентації Стандартів догляду за новонародженими, відбувся в Представництві Баварії в Євросоюзі 27 листопада, на якому лідери EFCNI (Silke Mader, Professor Neil Marlow, Professor Dr. Angelika Niebler, Dr. Carole Kenner і ін.) і учасники EFCNI з професійних медичних і батьківських організацій згадували важкий шлях створення уніфікованих Стандартів догляду за новонародженими, довжиною у 10 років (з 2008 року), від ідеї до реалізації проекту. 

28 листопада в Європейському Парламенті відбулося продовження презентації Стандартів догляду за новонародженими EFCNI за участю депутатів Європарламенту.

Проект став міжнародним, тому що його підтримали 220 фахівців з 35 країн, в тому числі і Асоціація неонатологів України, за безпосередньою участю якої Європейські Стандарти догляду за новонародженими будуть імплементовані в родопомічні заклади та неонатологічні відділення нашої країни. Президент Асоціації, професор Т.К. Знаменська була запрошена на офіційні святкові заходи у Брюсселі.

За підтримки нашого партнера компанії NZ Techno Україна, на чолі з В.А. Мітіним, представник Асоціації неонатологів України, професор О.В. Воробйова взяла участь в урочистих зустрічах у Баварському Представництві і в Європарламенті. Важливим моментом у Брюсселі була передача головою виконавчої ради EFCNI Silke Mader повноважень впровадження Європейських Стандартів серед фахівців родопомічних закладів і неонатальних відділень у всіх регіонах країни Асоціації неонатологів України. 

Серед присутніх шановних гостей був президент UENPS, професор Corrado Moretti, який прийняв запрошення до участі у Конгресі неонатологів України у 2019 році.

З Європейськими Стандартами догляду за новонародженими можна ознайомитися на веб-сайті: https://newborn-health-standards.org/healthprofessionals/faq
 


Інші новини

17 грудня
2019

Стажування українських неонатологів в Чеській республіці

З 9 по 13 грудня 2019 року відбулась навчальна поїздка в рамках проекту «House of  Europe» до Факультетської лікарні в Оломоуці (Чеська Республіка) лікарів педіатрів-неонатологів та медичних сестер з Чернігова, Дніпра та Вінниці.

09 листопада
2019

Семінар-тренінг у Китайській Народній Республіці

Співпраця Асоціації неонатологів України з Китайською Торговою Асоціацією продовжується. У рамках дружніх відносин і сумісної роботи з 10.10.2019 по 30.10.2019 відбувся семінар-тренінг по відновлювальній лікувальній та реабілітаційній фізичній культурі для дітей із груп ризику по перинатальній патології на етапі follow-up спостереження у Китайській Народній Республіці (м. Пекін).

11 жовтня
2019

5-й Міжнародний конгрес Європейської Асоціації банків молока (EMBA)

10-11 жовтня 2019 року у м. Турін (Італія) відбувся 5-й Міжнародний конгрес Європейської Асоціації банків молока (EMBA) - «Донорське молоко людини як міст для успішного годування груддю». EMBA об’єднує 28 країн Європи, що мають хоча б один банк грудного молока.

22 вересня
2019

Генеральна рада європейських неонатальних товариств

19 вересня у Маастрихті на спільному Конгресі європейських неонатальних товариств (JENS 2019) вперше за історію існування UENPS відбулася нарада Європейської ради з неонатології (EBN), яка була присвячена перегляду та пропозиції уніфікації для всіх країн єдиної Європейської програми з акредитації по неонатології, було запропоновано оновлений документ.

21 вересня
2019

Третій Конгрес об’єднаних європейських неонатальних товариств (jENS)

17-21 вересня у Маастрихті відбувся Третій Конгрес об’єднаних європейських неонатальних товариств (jENS).  Українська делегація асоціації ненатологів України була присутня  в кількості 8 осіб.