02 жовтня 2021
23-24 вересня 2021 р. у місті Одеса в конференц-залі готелю «Одеса» (Гагарінське Плато, 5) пройшов національний дводенний семінар–тренінг з міжнародною участю «Практичне впровадження сучасних рекомендацій з парентерального харчування новонароджених» для лікарів неонатологів, дитячих анестезіологів відділень інтенсивної терапії новонароджених та постінтенсивного догляду родопомічних закладів Житомирської, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей України.
Конференцію з вступним словом відкрила Президент Асоціації неонатологів України, заступниця директора з перинатальної медицини, керівниця відділення неонатології ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. академіка О.М. Лук’янової НАМН України», д.м.н., професор Т.К. Знаменська. Спикерами семінару – тренінгу були: професор Д.О. Добрянський (доклади: «Нові Європейські рекомендації з парентерального харчування новонароджених», «Вуглеводи», «Організація, моніторинг і стандартизація ПЕХ», «Мінімальне трофічне харчування. Перехід від парентерального до ентерального харчування»); професор Ришард Лаутербах (доклад: «Амінокислоти та жирові емульсії» ); професор О.В. Воробйова (доклади: «Рідина й електроліти», «Забезпечення судинного доступу»).
В доповідях були висвітлені сучасні підходи до розуміння і використання сучасної технології ПЕХ передчасно народжених і важко хворих новонароджених дітей, включаючи можливі коротко- і довгострокові наслідки неадекватного харчування, оцінка харчових потреб, характеристики основних складових ПЕХ, представлені організаційні вимоги до проведення і практичні аспекти ПЕХ, а також особливості сучасних спеціальних продуктів ПЕХ доступних в Україні, знання і належне використання яких є необхідною умовою досягнення оптимальних показників надання медичної допомоги відповідним категоріям пацієнтів. Після закінчення кожної доповіді учасники семінару – тренінгу мали можливість у ході активної дискусії ставити запитання та отримувати вичерпні відповіді.
Другий день семінару–тренінгу був присвячений практичній роботі з клінічними випадками.
Після закінчення семінару–тренінгу всі учасники заходу отримали сертифікати відповідно до п.3.4 додатку 5 наказу МОЗ України № 446 від 22.02.2019 р. «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів».
Одеська Асоціація лікарів педіатрів та неонатологів та всі учасники семінару – тренінгу «Практичне впровадження сучасних рекомендацій з парентерального харчування новонароджених» висловлюють щиру подяку Президенту Асоціації неонатологів України, заступниці директора з перинатальної медицини, керівниця відділення неонатології ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. академіка О.М. Лук’янової НАМН України», д.м.н., професору Т.К. Знаменській, професору Д.О. Добрянському, професору Ришард Лаутербаху, професору О.В. Воробйову та всім організаторам семінару–тренінгу.
Науково-практична конференція з міжнародною участю ІV Полтавські перинатальні читання ім. Н.М.Максимовича-Амбодика: «Здоров’я жінки та дитини: нові викдики сьогодення та можливості», присвячена 10-річчю роботи Перинатального центру КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В.Скліфосовського Полтавської обласної ради» (згідно реєстру МОН України на 2022 р., від 29.11.2021р. No 664) відбудеться 18.11. – 19.11. 2022 року в Полтавському державному медичному університеті.
Онлайн-конференція «Оновлені сучасні підходи у виходжуванні новонароджених» відбудеться 30.06.22. Початок трансляції в 10.00. Реєстрація учасників на сайті https://www.neonatalscience.com/
Вебінар "Парентеральне харчування в неонатології. Досягнення оптимального росту і розвитку дитини. Теоретичні і практичні аспекти", присвячений Міжнародному дню недоношених дітей, відбудеться 16.11.2021 р. о 18.00
ШАНОВНІ КОЛЕГИ! Пропонуємо Вам прийняти участь у спільному освітньому проекті Асоціації неонатологів України та компанії Бакстер nLUNA-2021 – Національної Школи з нутритивної підтримки та метаболізму. Маємо честь поінформувати Вас, що вже доступні матеріали УРОКА 5. Катетер-асоційовані інфекції кровоплину (КАІК) І СЕПСИС: ЧИ Є СЕНС РИЗИКУВАТИ?