Міжрегіональний науково-практичний семінар з неонатології у Перинатальному центрі Полтавської обласної клінічної лікарні

09 лютого 2018

9 лютого на базі Перинатального центру Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В. Скліфосовського, в практичному тренінговому Центрі сучасних перинатальних технологій ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» ім. Нестора Максимовича-Амбодика відбувся міжрегіональний науково-практичний семінар з неонатології. 

Організаторами семінару були Асоціація неонатологів України та кафедра педіатрії №1 з пропедевтикою та неонатологією ВДНЗУ «УМСА».

У роботі семінару взяли участь та виступили з доповідями: заступник директора з перинатальної медицині, завідувач відділенням неонатології ДУ «ІПАГ НАМН України», Президент Асоціації неонатологів України, д.мед.наук, професор Знаменська Т.К.; проректор з науково-педагогічної та виховної роботи, професор кафедри педіатрії №1 ВДНЗУ «УМСА», д.мед.н., професор Похилько В.І.; професор кафедри педіатрії №1 з пропедевтикою та неонатологією ВДНЗУ «УМСА», д.мед.н. Ковальова О.М.; провідний спеціаліст відділення неонатології ДУ «ІПАГ НАМН України», д.мед.н. Воробйова О.В.

Семінар був присвячений впровадженню в лікувальний процес неонатальної служби Україні адаптованої клінічної настанови: «Ентеральне харчування недоношених немовлят» та уніфікованого клінічного протоколу вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги: «Ентеральне харчування недоношених немовлят».

Зокрема на семінарі були розглянуті питання: ентерального харчування недоношених дітей в стаціонарі; моніторингу якості і статусу харчування в стаціонарі; алгоритму призначення ентерального харчування, допомоги дитині зі зниженою толерантністю до ентерального харчування, харчуванню недоношеним новонародженим з терміном гестації менше 34 тижнів після виписки зі стаціонару; вибору початкового методу вигодовування в залежності від гестаційного віку; необхідних дій лікаря при моніторингу якості та харчового статусу недоношених дітей після виписки зі стаціонару; харчовій потребі недоношених дітей і їх забезпеченню; особливостям встановлення мікробіома у новонароджених з груп ризику, які знаходяться на грудному вигодовуванні та важливості дотації заліза передчасно народженим дітям.

У конференції взяли участь лікарі неонатологи, педіатри, акушери-гінекологи м. Полтави, клінічні ординатори та інтерни академії. 

Ентеральне харчування недоношених немовлят


Інші новини

01 жовтня
2022

ІV Полтавські перинатальні читання

Науково-практична конференція з міжнародною участю ІV Полтавські перинатальні читання ім. Н.М.Максимовича-Амбодика: «Здоров’я жінки та дитини: нові викдики сьогодення та можливості», присвячена 10-річчю роботи Перинатального центру КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В.Скліфосовського Полтавської обласної ради» (згідно реєстру МОН України на 2022 р., від 29.11.2021р. No 664) відбудеться 18.11. – 19.11. 2022 року в Полтавському державному медичному університеті.

26 червня
2022

Оновлені сучасні підходи у виходжуванні новонароджених

Онлайн-конференція «Оновлені сучасні підходи у виходжуванні новонароджених» відбудеться 30.06.22. Початок трансляції в 10.00. Реєстрація учасників на сайті https://www.neonatalscience.com/

16 листопада
2021

Вебінар "Парентеральне харчування в неонатології"

Вебінар "Парентеральне харчування в неонатології. Досягнення оптимального росту і розвитку дитини. Теоретичні і практичні аспекти",  присвячений Міжнародному дню недоношених дітей,  відбудеться 16.11.2021 р. о 18.00

11 листопада
2021

Національної Школи з нутритивної підтримки та метаболізму. Урок 5.

ШАНОВНІ КОЛЕГИ! Пропонуємо Вам прийняти участь у спільному освітньому проекті Асоціації неонатологів України та компанії Бакстер nLUNA-2021 – Національної Школи з нутритивної підтримки та метаболізму. Маємо честь поінформувати Вас, що вже доступні матеріали УРОКА 5. Катетер-асоційовані інфекції кровоплину (КАІК) І СЕПСИС: ЧИ Є СЕНС РИЗИКУВАТИ?