15 листопад 2017
23 квітня 2019 компанія Інтерлаб ГмбХ (Німеччина), разом з Асоціацією неонатологів України та Благодійним фондом "Заради дитини" передали партію препарату "Аміновен Інфант" Дніпропетровському спеціалізованому медичному центру матері та дитини ім. проф. М.Ф. Руднєва, де надається допомога дітям з перинатальною патологією, вродженими вадами розвитку, недоношеним дітям східного регіону України.
Дослідження останніх років свідчать, що здоров'я населення в різні вікові періоди значно залежить від забезпечення поживними речовинами у внутрішньоутробному та ранньому післяродовому періоді. Ризик розвитку таких захворювань як гіпертонія, ожиріння, цукровий діабет типу 2 та інших значно підвищується у випадку дефіциту поживних речовин в періоді після пологів.
Інтелектуальне та психічне здоров'я теж напряму залежать від стану харчування на цьому етапі розвитку. Сучасний розвиток неонатології дозволяє забезпечити виживання більшості дітей, які народились недоношеними. Разом з тим надзвичайно актуальною є задача зниження інвалідності та покращення здоров'я недоношених діток.
В інтенсивній терапії новонароджених недоношених дітей для парентерального харчування дітей з низькою та екстримально низькою масою тіла при народженні в Україні застосовується виключно розчин амінокислот "Аміновен інфант 10%"; окрім того, цей розчин назначається всім групам новонароджених дітей для парентерального харчування. Препарат не має альтернативи та не може бути заміненим іншим препаратом. Щороку, більш ніж 5000 дітей в Україні мають потребу в цьому препараті. Відсутність препарату "Аміновен інфант 10%" у відділеннях реанімації та інтенсивної терапії новонароджених може призвести в подальшому до значного підвищення рівня інвалідизації в цій групі пацієнтів.
З ціллю вирішення цієї проблеми, компанія Інтерлаб ГмбХ, як офіційний представник компанії Фрезеніус Кабі, Асоціація неонатологів України та БФ "Заради дитини" передали Дніпропетровському спеціалізованому медичному центру матері та дитини ім. проф. М.Ф. Руднєва 400 флаконів препарату.
До Всесвітнього дня дитини 20 листопада в рамках спільного проекту ДУ «Інституту педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України» у партнерстві з Асоціаціями педіатрів і неонатологів України та клініко-діагностичним центром «Фармбіотест» розширений неонатальний скринінг
Опубліковано офіційний переклад видання "Процедури догляду" з Європейського стандарту догляду за новонародженим EFCNI.
Асоціація неонатологів України та благодійний фонд "Заради дитини" надали благодійну допомогу Дитячій міській клінічній лікарні Полтави. Було надано обладнання для тривалого неінвазивного монаторингу стану пацієнта та проведення кваліфікованої інтенсивної терапії передчасно народженим новонародженим дітям. Завдяки придбаному обладанню рятуються життя малюків вже сьогодні.
Керівництво Британської асоціації перинатальної медицини. Версія від 27 квітня 2020р. Редакція перекладу українською мовою професор Дмитро Добрянський.