14 листопада 2018
14 листопада 2018 року Фонд Віктора Пінчука відкрив у Львові 34-й центр допомоги новонародженим «Колиски надії», створений на базі Львівського обласного клінічного перинатального центру, який відновив свою роботу після тривалої реконструкції у червні 2018 року.
Відкриття центру «Колиски надії» у Львові – черговий крок Фонду в реалізації однойменного благодійного проекту зі створення загальнонаціональної мережі центрів надання допомоги новонародженим, метою якого є скорочення рівня малюкової смертності в Україні. Починаючи з 2006 року сучасним медичним обладнанням оснащено 34 центри «Колиски надії» в 25 регіонах України.
Для відділення інтенсивної терапії новонароджених львівського центру «Колиски надії» Фонд Віктора Пінчука придбав медичну та комп’ютерну апаратуру на суму 6,47 млн гривень. Зокрема, 2 апарати традиційної штучної вентиляції легенів з можливістю проведення неінвазивної вентиляції, 1 апарат для проведення високочастотної осциляційної штучної вентиляції, монітор церебральний амплітудно-інтегрованої енцефалографії, 1 відкриту реанімаційну систему та 2 інкубатори з автоматичним контролем температури та вологості, 3 монітори життєво важливих функцій пацієнтів з капнографом, 3 інфузійних насоси, 2 лампи фототерапії діодних верхнього та нижнього типу опромінення, апарат для проведення ультразвукових досліджень у новонароджених, аналізатор гіпербілірубінемії фотометричний та інше допоміжне обладнання.
Ця апаратура забезпечить функціонування 3 ліжок відділення, дозволить запровадити нові технології виходжування передчасно народжених дітей. Зокрема, високочастотну осциляційну дихальну підтримку у дітей у вкрай важких станах, коли звичайні види штучної вентиляції не дають результату, моніторинг неврологічного стану та активності головного мозку, діагностику прихованих судом, надасть більш широкі професійні можливості фахівцям для надання невідкладної допомоги малюкам, наблизить її рівень до міжнародних стандартів, покращить виживаність глибоко недоношених новонароджених та якість їх подальшого життя.
До Всесвітнього дня дитини 20 листопада в рамках спільного проекту ДУ «Інституту педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України» у партнерстві з Асоціаціями педіатрів і неонатологів України та клініко-діагностичним центром «Фармбіотест» розширений неонатальний скринінг
Опубліковано офіційний переклад видання "Процедури догляду" з Європейського стандарту догляду за новонародженим EFCNI.
Асоціація неонатологів України та благодійний фонд "Заради дитини" надали благодійну допомогу Дитячій міській клінічній лікарні Полтави. Було надано обладнання для тривалого неінвазивного монаторингу стану пацієнта та проведення кваліфікованої інтенсивної терапії передчасно народженим новонародженим дітям. Завдяки придбаному обладанню рятуються життя малюків вже сьогодні.
Керівництво Британської асоціації перинатальної медицини. Версія від 27 квітня 2020р. Редакція перекладу українською мовою професор Дмитро Добрянський.