Звернення президента Асоціації Тетяни Знаменської з приводу презентації нового підручника з неонатології

18 січня

Шановні колеги! Спостерігаючи за реформуванням медичної галузі, ми з Вами щодня у складних умовах виконуємо свій професійний обов’язок, який полягає в забезпеченні здоров’я майбутнього покоління. Високу якість надання медичної допомоги новонародженим забезпечує чітке покрокове дотримання національних клінічних настанов, розроблених на основі доказової бази.

Професійних успіхів нам з Вами неможливо досягти без втілення сучасних технологій безпеки надання медичних послуг, а також без постійної підтримки стандартів, міждисциплінарних комунікацій і щоденного підвищення професійного рівня всіх учасників медичного супроводу вагітної жінки та новонародженої дитини. 

Не секрет, що неонатологія – це спеціальність, яка потребує постійного навчання та поповнення знань, вона розвивається швидкими темпами завдяки сучасним медичним технологіям. Результатом спільної плідної праці мультидисциплінарної команди членів Асоціації неонатологів України є даний підручник, у якому зібрано і систематизовано інноваційну інформацію з неонатології та який ми ради представити Вам, дорогі колеги! 

Цей підручник побачив світ у 2020 році та, на сьогодні є єдиним науковим, медичним, професійним національним виданням для неонатальній спільноти України такого масштабу, яке складається з 3-х томів із загальною кількістю сторінок більш 1500 та 32 розділів. У підручнику інтегровано інформацію з основних питань неонатології, зокрема стосовно анатомо-фізіологічних особливостей новонароджених різного гестаційного віку, новітні дані щодо патогенезу, діагностики, лікувально-профілактичних та організаційних заходів при патології періоду новонародженості. Загальні й окремі питання провідні фахівці України висвітлили з урахуванням міжнародного та вітчизняного досвіду, міжнародних клінічних рекомендацій і стандартів надання медичної допомоги новонародженим на засадах доказової медицини та на основі національних наказів Міністерства охорони здоров’я України. Він стане щоденним помічником не тільки для лікарів-неонатологів початківців, студентів вищих медичних навчальних закладів, інтернів, а й, сподіваємося, для більш кваліфікованих лікарів неонатологів, педіатрів, лікарів суміжних спеціальностей різних рівнів підготовки, які надають медичну допомогу новонародженим дітям.

Приємного ознайомлення з підручником! Бажаю всім нам сил і натхнення! 

Т. К. Знаменська, 
президент Асоціації неонатологів України, 
заступник директора з перинатальної медицини ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О. М. Лук’янової НАМН України», завідувач відділення неонатології ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О. М. Лук’янової НАМН України», доктор медичних наук, професор

 


Інші новини

17 листопада
2020

17 листопада - Всесвітній день передчасно народжених дітей

Вітаємо усіх, хто прикладає сили та турботу для здоров'я малюків!

31 серпня
2020

Зустріч Міністра охорони здоров'я України з Президентом та членами правління Асоціації неонатологів України

31 серпня 2020 року, в останній день літа, в МОЗ України відбулася зустріч Міністра охорони здоров’я Степанова М.В., заступників Міністра – Садов’як І.Д., Микичак І.В. з Президентом Асоціації неонатологів України, проф. Знаменською Т.К. та членами правління Асоціації – проф. Клименко Т.М. (м. Харків), проф. Похилько В.І. (м. Полтава), д.мед.н. Воробйовою О.В. (м. Київ), а також експертами МОЗ України – завідувачами відділень анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених - Тишкевич В.М. (м. Київ), Анікіним І.О. (м. Запоріжжя), Корнійчуком О.В. (м. Київ).

05 лютого
2020

Вітаємо з Новим 2020 роком

Асоціація неонатологів України вітає з Новим 2020 роком та Різдвом!

29 грудня
2019

Зміна реквізитів Асоціації

Відбулася зміна реквізитів Асоціації

09 жовтня
2019

Робоча зустріч президента Асоціації та провідних фахівців у сфері неонатології з Міністром охорони здоров'я України

9 жовтня відбулась робоча зустріч президента Асоціації Тетяни Знаменської та провідних фахівців у сфері неонатології з Міністром охорони здоров'я України Заряною Скалецькою та Уповноваженим Президента України з прав дитини Миколою Кулебою.