Звернення президента Асоціації Тетяни Знаменської з приводу презентації нового підручника з неонатології

18 січня

Шановні колеги! Спостерігаючи за реформуванням медичної галузі, ми з Вами щодня у складних умовах виконуємо свій професійний обов’язок, який полягає в забезпеченні здоров’я майбутнього покоління. Високу якість надання медичної допомоги новонародженим забезпечує чітке покрокове дотримання національних клінічних настанов, розроблених на основі доказової бази.

Професійних успіхів нам з Вами неможливо досягти без втілення сучасних технологій безпеки надання медичних послуг, а також без постійної підтримки стандартів, міждисциплінарних комунікацій і щоденного підвищення професійного рівня всіх учасників медичного супроводу вагітної жінки та новонародженої дитини. 

Не секрет, що неонатологія – це спеціальність, яка потребує постійного навчання та поповнення знань, вона розвивається швидкими темпами завдяки сучасним медичним технологіям. Результатом спільної плідної праці мультидисциплінарної команди членів Асоціації неонатологів України є даний підручник, у якому зібрано і систематизовано інноваційну інформацію з неонатології та який ми ради представити Вам, дорогі колеги! 

Цей підручник побачив світ у 2020 році та, на сьогодні є єдиним науковим, медичним, професійним національним виданням для неонатальній спільноти України такого масштабу, яке складається з 3-х томів із загальною кількістю сторінок більш 1500 та 32 розділів. У підручнику інтегровано інформацію з основних питань неонатології, зокрема стосовно анатомо-фізіологічних особливостей новонароджених різного гестаційного віку, новітні дані щодо патогенезу, діагностики, лікувально-профілактичних та організаційних заходів при патології періоду новонародженості. Загальні й окремі питання провідні фахівці України висвітлили з урахуванням міжнародного та вітчизняного досвіду, міжнародних клінічних рекомендацій і стандартів надання медичної допомоги новонародженим на засадах доказової медицини та на основі національних наказів Міністерства охорони здоров’я України. Він стане щоденним помічником не тільки для лікарів-неонатологів початківців, студентів вищих медичних навчальних закладів, інтернів, а й, сподіваємося, для більш кваліфікованих лікарів неонатологів, педіатрів, лікарів суміжних спеціальностей різних рівнів підготовки, які надають медичну допомогу новонародженим дітям.

Приємного ознайомлення з підручником! Бажаю всім нам сил і натхнення! 

Т. К. Знаменська, 
президент Асоціації неонатологів України, 
заступник директора з перинатальної медицини ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О. М. Лук’янової НАМН України», завідувач відділення неонатології ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О. М. Лук’янової НАМН України», доктор медичних наук, професор

 


Інші новини

20 вересня

Обговорення Європейських стандартів догляду за здоров'ям новонароджених (ESCNH)

Триває публічне обговорення Європейських стандартів догляду за здоров'ям новонароджених (ESCNH), яке залишається відкритим до 30 вересня 2021 року. В якості представника Асоціації неонатологів України, запрошуємо вас взяти участь у громадських консультаціях 2021 року. Нижче ви можете знайти список усіх 20 стандартів, які підлягають перегляду, і ми пропонуємо вам залишити відгук щодо поточної версії стандартів. Посилання на анкети громадського обговорення:

17 листопада
2020

17 листопада - Всесвітній день передчасно народжених дітей

Вітаємо усіх, хто прикладає сили та турботу для здоров'я малюків!

31 серпня
2020

Зустріч Міністра охорони здоров'я України з Президентом та членами правління Асоціації неонатологів України

31 серпня 2020 року, в останній день літа, в МОЗ України відбулася зустріч Міністра охорони здоров’я Степанова М.В., заступників Міністра – Садов’як І.Д., Микичак І.В. з Президентом Асоціації неонатологів України, проф. Знаменською Т.К. та членами правління Асоціації – проф. Клименко Т.М. (м. Харків), проф. Похилько В.І. (м. Полтава), д.мед.н. Воробйовою О.В. (м. Київ), а також експертами МОЗ України – завідувачами відділень анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених - Тишкевич В.М. (м. Київ), Анікіним І.О. (м. Запоріжжя), Корнійчуком О.В. (м. Київ).