Звіт про участь в 5-й з'їзді Спільних Європейських неонатальних товариства, JENS 2023 (м. Рим, Італія, 19-23.09.2023 р.)

07 жовтня 2023

Від України у роботі Конгресу взяли участь професор Воробйова О.В., проф. Добрянський Д.О., науковий співробітник Голота Т.В.

Проф. Добрянський Д.О. отримав офіційне запрошення від організаторів Конгресу і представив на ньому 2 доповіді: «Неонатологічна допомога в Україні – ситуація під час війни» і «Чинники ризику тяжкої бронхолегеневої дисплазії у десятирічній когорті немовлят з дуже малою масою тіла, яких лікували за допомогою ШВЛ». Перша доповідь була пленарною.
У Конгресі взяли участь 1729 учасників з понад 100 країн світу. Масштабна однотижнева наукова програма, реалізована за участі та підтримки  Європейського товариства педіатричних досліджень (ESPR), Спілки європейських неонатальних і перинатальних товариств (UENPS), а також Європейської фундації забезпечення допомоги новонародженим (EFCNI), запропонувала учасникам цілісну освітню платформу з питань неонатології у різноманітних і цікавих форматах. Численні пленарні, секційні та стендові сесії були присвячені всім найважливішим напрямкам сучасної неонатології, зокрема пульмонології, неврології, кардіології, гастроентерології, нутриціології, гематології, фармакології, епідеміології, виходжуванню значно недоношених немовлят, медсестринству, співпраці з батьками, етичним питанням, підготовці неонатологів тощо. Найбільший інтерес в учасників викликала пленарна сесія, присвячена допомозі немовлятам, які народились при терміні гестації 22-24 тижні. Традиційно для цього Конгресу відбулись нагородження переможців конкурсу на найкращу роботу молодих дослідників (премія імені Бенгта Робертсона), а також спеціальної пленарної сесії молодих науковців.
У своїй доповіді на пленарній сесії «Новонароджені та матері під час війни та криз» проф. Добрянський Д.О. висвітлив самовіддану працю українських неонатологів під час війни, представив статистичні дані, які характеризують ефективність перинатальної допомоги в Україні у 2022 році, а також роль Асоціації неонатологів України в організації та забезпеченні цієї допомоги. Спілкування з учасниками Конгресу під час відповідей на запитання, а також після пленарної сесії засвідчило водночас високий інтерес і недостатню обізнаність із ситуацією в Україні загалом і перинатальній медицині зокрема.


Інші новини

12 вересня
2022

Об'ява

Польська Медична Місія за підтримки Асоціації неонатологів України розпочинає проєкт із охорони здоров`я матері та дитини «Strengthening neonatal and obstetric healthcare in the war affected regions of Ukraine» у 10 неонатальних лікарнях України.

20 квітня
2022

Уніфікований клінічний протокол «ПАРЕНТЕРАЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ НОВОНАРОДЖЕНИХ ДІТЕЙ»

Опублікований новий "УНІФІКОВАНИЙ КЛІНІЧНИЙ ПРОТОКОЛ ВТОРИННОЇ (СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ) ТА ТРЕТИННОЇ (ВИСОКОСПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ) МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ «ПАРЕНТЕРАЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ НОВОНАРОДЖЕНИХ ДІТЕЙ", а також "ПАРЕНТЕРАЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ НОВОНАРОДЖЕНИХ ДІТЕЙ КЛІНІЧНА НАСТАНОВА, ЗАСНОВАНА НА ДОКАЗАХ"

20 вересня
2021

Обговорення Європейських стандартів догляду за здоров'ям новонароджених (ESCNH)

Триває публічне обговорення Європейських стандартів догляду за здоров'ям новонароджених (ESCNH), яке залишається відкритим до 30 вересня 2021 року. В якості представника Асоціації неонатологів України, запрошуємо вас взяти участь у громадських консультаціях 2021 року. Нижче ви можете знайти список усіх 20 стандартів, які підлягають перегляду, і ми пропонуємо вам залишити відгук щодо поточної версії стандартів. Посилання на анкети громадського обговорення: