25 березня
21-23 березня 2024 року у м. Кропивницький на базі КНП «Кіровоградської обласної лікарні» Кіровоградської обласної ради» в рамках американо-українського проекту проведено перший з чотирьох запланованих в Україні триденний тренінг з оволодіння практичними навичками «Початкова, реанімаційна і післяреанімаційна допомога новонародженим» для лікарів перинатальних центрів і пологових будинків.
Американо-український проєкт має вкрай важливе значення для розвитку перинатальної служби та допоможе підвищити якість надання медичної допомоги новонародженим дітям у родопомічних закладах України.
Захід фінансується The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints (USA) в рамках партнерської програми «Догляд за матерями та новонародженими» за підтримки Асоціації неонатологів України та Благодійного фонду «Заради дитини». Для участі в тренінгу запрошені шість національних тренерів з первинної реанімації новонароджених: Ольга Воробйова, Зоряна Салабай, Валерія Тишкевич, Олег Корнійчук, Денис Волков, Аркадій Ольчадаєвський із міст Києва, Львова, Дніпра, Мукачево на чолі з Президентом Асоціації неонатологів України, член кореспондентом НАМН України, професором Тетяною Знаменською, а також більш ніж 60 лікарів з Кіровоградської, Херсонської, Одеської, Черкаської, Миколаївської областей.
Триденний тренінг під керівництвом експертів вищого рівня на спеціалізованих манекенах та обладнанні, що було надано донором зі Сполучених Штатів Америки, наддав можливість фахівцям родопомічних закладів із п’яти регіонів України підвищити свій кваліфікаційний рівень, опанувати та закріпити практичні навички проведення початкової, реанімаційної та післяреанімаційної допомоги новонародженим у пологовому залі та відділенні інтенсивної терапії.
Після закінчення навчально-практичного процесу лікувальні заклади отримали набір манекенів для організації локальної підготовки фахівців на робочих місцях, підручники останньої версії програми та пульсоксиметри. Кожен з учасників отримав 25 балів до акредитаційного рейтингу БПР МОЗ України.
У вересні 2024 року спливають повноваження Президента та Правління Асоціації неонатологів України.
20 вересня 2024 року (четвер) за підтримки компанії Бакстер та Української асоціації анестезіології та інтенсивної терапії (УААІТ) буде проведено третій міжнародний онлайн-вебінар «Тиха загроза сепсису: раннє лікування та відновлення», присвячений питанням лікування та профілактики сепсису.
Проєкт KMC for Ukraine – національна програма досягнення світових цілей ВООЗ: 80% покриття методом "кенгуру" до 2030 року! З осені 2023 року в Україні стартував масштабний проєкт KMC for Ukraine (метод "кенгуру" для України), який фінансується Rotary Fellowship of Healthcare Professionals. Метою цього проєкту є доставка та передача понад 20 000 дитячих переносок (май-слінгів) до відділень новонароджених і перинатальних закладів по всій Україні, особливо в регіонах, де тривають активні бойові дії, а також в регіонах, де перебувають тимчасово переселені особи.
Всеукраїнська громадська організація «Асоціація неонатологів України» запрошує взяти участь у роботі науково-практичній конференції «Медичний супровід новонароджених групи ризику: від народження до катамнезу», яка пройде 5 липня 2024 року у місті Києві. Заходи відбудуться в режимі online (за допомогою програми zoom).
04 липня 2024 року (четвер) за підтримки компанії Бакстер та Української асоціації анестезіології та інтенсивної терапії (УААІТ) буде проведено другий міжнародний онлайн-вебінар «Тиха загроза сепсису: раннє виявлення та загострення», присвячений питанням профілактики сепсису.