Cемінар з міжнародною участю «Практичне впровадження сучасних рекомендацій медичного супроводу новонароджених у пологовому залі та ВІТН»

01 листопада 2023

23-25 жовтня 2023 р. у місті Мукачево на базі Палацу культури та мистецтв  (вул. Августина Штефана, 19) пройшов триденний семінар з міжнародною участю «Практичне впровадження сучасних рекомендацій медичного супроводу новонароджених у пологовому залі та ВІТН» для лікарів  неонатологів та дитячих анестезіологів відділень інтенсивної терапії новонароджених та постінтенсивного догляду родопомічних закладів Закарпатської області, які використовують у своїй практиці введення сурфактанту та призначення парентерального харчування

 

Захід з вступним словом відкрила заступниця директора  з перинатальної медицини ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. академіка О.М. Лук’янової НАМН України», Президент Асоціації  неонатологів України,   член-кор. НАМН України, д.м.н., професор Т.К. Знаменська. 

Спикерами  семінару – були: 

Тетяна Знаменська – заступник директора з перинатальної медицини, керівник відділу неонатології ДУ «ІПАГ ім. акад. О.М. Лук’янової НАМН України», Президент Асоціації неонатологів України, член-кор. НАМН України, професор (доповіді: «Наукова програма NPMF 2023», «Нутритивна недостатність передчасно народжених в Україні. Сучасний стан проблеми»).

Ольга Воробйова - провідний науковий співробітник відділу неонатології ДУ «ІПАГ ім. акад. О. Лук’янової НАМН України»,  професор (доповіді: «Ключові акценти NPMF 2023 (за матеріалами доповідей світових спікерів)», «Бронхолегенева дисплазія у новонароджених: теоретичні питання»).

Дмитро Добрянський – професор кафедри педіатрії № 2 Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, д.мед.н., професор (доповіді: «Європейські консенсусні рекомендації щодо лікування респіраторного дистрес-синдрому – оновлення 2022 року»,  «Міжнародні рекомендації по використанню кофеїну цитрату у новонароджених», «Стандартизоване та індивідуалізоване парентеральне харчування у неонатологічній практиці: за і проти»).

Рангасамі Раманатан – професор, керівник відділення неонатології, кафедри педіатрії, Лос-Анджелес, Каліфорнія, США (доповідь «Використання кофеїну цитрату у передчасно народжених і пізніх недоношених дітей») -онлайн.

Марія Катажина Боршевська-Корнацька – професор Варшавського медичного університету (Польща) (доповідь «Інфекційні ускладнення під час проведення парентерального харчування: як уникнути? Відкриті та закриті системи») -онлайн.

Кристина Бобер-Олесінська – д. мед. н., керівник відділення новонароджених Спеціалізованої лікарні Мендзилевського у місті Варшава (Польща) (доповідь «Стандартизоване готове до негайного використання парентеральне харчування у ВІТН: досвід Польщі») -онлайн.

Валерія Тишкевич - завідувач відділенням анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених КНП «Перинатальний центр м. Києва», Олег Корнійчук завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених комунального КНП «Київська міська дитяча клінічна лікарня № 2» (доповідь «Сучасні методи введення сурфактанту новонародженим: практичні аспекти»).

Перші два дні семінару були присвячені питанням надання медичної допомоги новонародженим з респіраторним дистрес-синдромом, замісної сурфактантної терапії, та новим методам неінвазивної дихальної підтримки немовлят, які створюють додаткові можливості підвищення комфорту і зменшення кількості випадків хронічної хвороби легень.

Під час практичної частини лікарі відпрацьовували  на манекенах практичні навички  малоінвазивних методів уведення сурфактанту новонародженим дітям.

В продовж третього дня семінару розглядалась тема стандартизованого парентерального харчування у неонатологічній практиці.

Т. Знаменська та О. Воробйова провели для учасників семінару Майстер-клас «Практичні навички використання стандартизованого препарату для парентерального харчування новонароджених: активація, розрахунок дози, підключення інфузійних систем».

Під час практичної частини лікарі відпрацьовували навички з активації стандартизованого препарату для парентерального харчування новонароджених промислового виробництва; із розрахунку  стандартизованого препарату для парентерального харчування новонароджених промислового виробництва: дози для інфузії в центральні або периферичні вени з ліпідами або без них; із використання стандартизованого препарату для парентерального харчування новонароджених промислового виробництва: підключення інфузійних систем та додавання додаткових компонентів.

Учасники семінару мали можливість у ході заходу ставити запитання та отримувати вичерпні відповіді.

Після закінчення семінару  учасники заходу пройшли тестування для отримання сертифікату, який  підтверджує участь у зазначеному заході та нарахування балів БПР, відповідно до критеріїв нарахування балів безперервного професійного розвитку, які визначено Наказом МОЗ України від 22.02.2019 № 446.


Інші новини

18 вересня

Mіжнародний онлайн-вебінар «Тиха загроза сепсису: раннє лікування та відновлення»

20 вересня 2024 року (четвер) за підтримки компанії Бакстер та Української асоціації анестезіології та інтенсивної терапії (УААІТ) буде проведено третій міжнародний онлайн-вебінар «Тиха загроза сепсису: раннє лікування та відновлення», присвячений питанням лікування та профілактики сепсису.

23 липня

Проєкт KMC for Ukraine – національна програма досягнення світових цілей ВООЗ

Проєкт KMC for Ukraine – національна програма досягнення світових цілей ВООЗ: 80% покриття методом "кенгуру" до 2030 року! З осені 2023 року в Україні стартував масштабний проєкт KMC for Ukraine (метод "кенгуру" для України), який фінансується Rotary Fellowship of Healthcare Professionals. Метою цього проєкту є доставка та передача понад 20 000 дитячих переносок (май-слінгів) до відділень новонароджених і перинатальних закладів по всій Україні, особливо в регіонах, де тривають активні бойові дії, а також в регіонах, де перебувають тимчасово переселені особи. 

02 липня

Науково-практична конференція «Медичний супровід новонароджених групи ризику: від народження до катамнезу»

Всеукраїнська громадська організація «Асоціація неонатологів України» запрошує взяти участь у роботі науково-практичній конференції «Медичний супровід новонароджених групи ризику: від народження до катамнезу», яка пройде 5 липня 2024 року у місті Києві. Заходи відбудуться в режимі online  (за допомогою програми zoom).

26 червня

Другий міжнародний онлайн-вебінар «Тиха загроза сепсису: раннє виявлення та загострення»

04 липня 2024 року (четвер) за підтримки компанії Бакстер та Української асоціації анестезіології та інтенсивної терапії (УААІТ) буде проведено другий міжнародний онлайн-вебінар «Тиха загроза сепсису: раннє виявлення та загострення», присвячений питанням профілактики сепсису.

25 березня

Тренінг з реанімації новонароджених у Кропивницькому.

21-23 березня 2024 року  у м. Кропивницький на базі КНП «Кіровоградської обласної лікарні» Кіровоградської обласної ради» в рамках американо-українського проекту проведено перший з чотирьох запланованих в Україні триденний тренінг з оволодіння практичними навичками «Початкова, реанімаційна і післяреанімаційна допомога новонародженим» для лікарів перинатальних центрів і пологових будинків.