01 листопада 2023
23-25 жовтня 2023 р. у місті Мукачево на базі Палацу культури та мистецтв (вул. Августина Штефана, 19) пройшов триденний семінар з міжнародною участю «Практичне впровадження сучасних рекомендацій медичного супроводу новонароджених у пологовому залі та ВІТН» для лікарів неонатологів та дитячих анестезіологів відділень інтенсивної терапії новонароджених та постінтенсивного догляду родопомічних закладів Закарпатської області, які використовують у своїй практиці введення сурфактанту та призначення парентерального харчування
Захід з вступним словом відкрила заступниця директора з перинатальної медицини ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. академіка О.М. Лук’янової НАМН України», Президент Асоціації неонатологів України, член-кор. НАМН України, д.м.н., професор Т.К. Знаменська.
Спикерами семінару – були:
Тетяна Знаменська – заступник директора з перинатальної медицини, керівник відділу неонатології ДУ «ІПАГ ім. акад. О.М. Лук’янової НАМН України», Президент Асоціації неонатологів України, член-кор. НАМН України, професор (доповіді: «Наукова програма NPMF 2023», «Нутритивна недостатність передчасно народжених в Україні. Сучасний стан проблеми»).
Ольга Воробйова - провідний науковий співробітник відділу неонатології ДУ «ІПАГ ім. акад. О. Лук’янової НАМН України», професор (доповіді: «Ключові акценти NPMF 2023 (за матеріалами доповідей світових спікерів)», «Бронхолегенева дисплазія у новонароджених: теоретичні питання»).
Дмитро Добрянський – професор кафедри педіатрії № 2 Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, д.мед.н., професор (доповіді: «Європейські консенсусні рекомендації щодо лікування респіраторного дистрес-синдрому – оновлення 2022 року», «Міжнародні рекомендації по використанню кофеїну цитрату у новонароджених», «Стандартизоване та індивідуалізоване парентеральне харчування у неонатологічній практиці: за і проти»).
Рангасамі Раманатан – професор, керівник відділення неонатології, кафедри педіатрії, Лос-Анджелес, Каліфорнія, США (доповідь «Використання кофеїну цитрату у передчасно народжених і пізніх недоношених дітей») -онлайн.
Марія Катажина Боршевська-Корнацька – професор Варшавського медичного університету (Польща) (доповідь «Інфекційні ускладнення під час проведення парентерального харчування: як уникнути? Відкриті та закриті системи») -онлайн.
Кристина Бобер-Олесінська – д. мед. н., керівник відділення новонароджених Спеціалізованої лікарні Мендзилевського у місті Варшава (Польща) (доповідь «Стандартизоване готове до негайного використання парентеральне харчування у ВІТН: досвід Польщі») -онлайн.
Валерія Тишкевич - завідувач відділенням анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених КНП «Перинатальний центр м. Києва», Олег Корнійчук завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених комунального КНП «Київська міська дитяча клінічна лікарня № 2» (доповідь «Сучасні методи введення сурфактанту новонародженим: практичні аспекти»).
Перші два дні семінару були присвячені питанням надання медичної допомоги новонародженим з респіраторним дистрес-синдромом, замісної сурфактантної терапії, та новим методам неінвазивної дихальної підтримки немовлят, які створюють додаткові можливості підвищення комфорту і зменшення кількості випадків хронічної хвороби легень.
Під час практичної частини лікарі відпрацьовували на манекенах практичні навички малоінвазивних методів уведення сурфактанту новонародженим дітям.
В продовж третього дня семінару розглядалась тема стандартизованого парентерального харчування у неонатологічній практиці.
Т. Знаменська та О. Воробйова провели для учасників семінару Майстер-клас «Практичні навички використання стандартизованого препарату для парентерального харчування новонароджених: активація, розрахунок дози, підключення інфузійних систем».
Під час практичної частини лікарі відпрацьовували навички з активації стандартизованого препарату для парентерального харчування новонароджених промислового виробництва; із розрахунку стандартизованого препарату для парентерального харчування новонароджених промислового виробництва: дози для інфузії в центральні або периферичні вени з ліпідами або без них; із використання стандартизованого препарату для парентерального харчування новонароджених промислового виробництва: підключення інфузійних систем та додавання додаткових компонентів.
Учасники семінару мали можливість у ході заходу ставити запитання та отримувати вичерпні відповіді.
Після закінчення семінару учасники заходу пройшли тестування для отримання сертифікату, який підтверджує участь у зазначеному заході та нарахування балів БПР, відповідно до критеріїв нарахування балів безперервного професійного розвитку, які визначено Наказом МОЗ України від 22.02.2019 № 446.
У вересні 2024 року спливають повноваження Президента та Правління Асоціації неонатологів України.
20 вересня 2024 року (четвер) за підтримки компанії Бакстер та Української асоціації анестезіології та інтенсивної терапії (УААІТ) буде проведено третій міжнародний онлайн-вебінар «Тиха загроза сепсису: раннє лікування та відновлення», присвячений питанням лікування та профілактики сепсису.
Проєкт KMC for Ukraine – національна програма досягнення світових цілей ВООЗ: 80% покриття методом "кенгуру" до 2030 року! З осені 2023 року в Україні стартував масштабний проєкт KMC for Ukraine (метод "кенгуру" для України), який фінансується Rotary Fellowship of Healthcare Professionals. Метою цього проєкту є доставка та передача понад 20 000 дитячих переносок (май-слінгів) до відділень новонароджених і перинатальних закладів по всій Україні, особливо в регіонах, де тривають активні бойові дії, а також в регіонах, де перебувають тимчасово переселені особи.
Всеукраїнська громадська організація «Асоціація неонатологів України» запрошує взяти участь у роботі науково-практичній конференції «Медичний супровід новонароджених групи ризику: від народження до катамнезу», яка пройде 5 липня 2024 року у місті Києві. Заходи відбудуться в режимі online (за допомогою програми zoom).
04 липня 2024 року (четвер) за підтримки компанії Бакстер та Української асоціації анестезіології та інтенсивної терапії (УААІТ) буде проведено другий міжнародний онлайн-вебінар «Тиха загроза сепсису: раннє виявлення та загострення», присвячений питанням профілактики сепсису.