12 липня 2023
Протягом останнього десятиріччя при підтримці Асоціації неонатологів України іде планова та методологічна робота по створенню, розробки та впровадженню клінічних протоколів та настанов, що відповідають міжнародним стандартам. Даний науково-методичний підхід є важливим навчальним і науково-практичним підґрунтям впровадження доказової медичної бази та передових світових стандартів у практику неонатологічної служби України.
Цей рік не став виключенням. Так, з 4.07.2023-13.07.2023 в м. Созополь (Болгарія) проходило розширене засідання Асоціації неонатологів України по розробці клінічних протоколів та настанов в неонатологічній практиці.
Під час проведення запланованого заходу при підтримці Асоціації неонатологів України проходило обговорення і розробка клінічних протоколів і настанов з «Реанімації новонароджених», «Здорова новонароджена дитина», «Антибіотикотерапія сепсису в новонароджених».
З представленням концептуальних питань та внесення змін до клінічних протоколів виступили: Тетяна Знаменська – заступник директора з перинатальної медицини, керівник відділу неонатології ДУ «ІПАГ імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України», Президент Асоціації неонатологів України, член-кор. НАМН України, профессор; Дмитро Добрянський – професор кафедри педіатрії № 2 Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, професор; Ольга Воробйова - провідний науковий співробітник відділу неонатології ДУ «ІПАГ ім. акад. О. Лук’янової НАМН України», професор.
Дані протоколи будуть розроблені та надані для обговорення неонатальній спільноті Україні з метою їх подальшого затвердження для клінічного впровадження.
Під час робочих засідань в учасників була також можливість ознайомитись з новими науковими даними і клінічними рекомендаціями з актуальних питань надання медичної допомоги передчасно народженим і хворим новонародженим дітям. Крім того участь у даних заходах сприяє обміну досвідом і науковими ідеями з неонатології щодо сучасних неонатологічних практик.
Отримана інформація та розроблені документи будуть впроваджені до в лікувальний процес клінічних баз та лікувальних закладів України та в науково-педагогічний процес закладів вищої освіти нашої держави.
У вересні 2024 року спливають повноваження Президента та Правління Асоціації неонатологів України.
20 вересня 2024 року (четвер) за підтримки компанії Бакстер та Української асоціації анестезіології та інтенсивної терапії (УААІТ) буде проведено третій міжнародний онлайн-вебінар «Тиха загроза сепсису: раннє лікування та відновлення», присвячений питанням лікування та профілактики сепсису.
Проєкт KMC for Ukraine – національна програма досягнення світових цілей ВООЗ: 80% покриття методом "кенгуру" до 2030 року! З осені 2023 року в Україні стартував масштабний проєкт KMC for Ukraine (метод "кенгуру" для України), який фінансується Rotary Fellowship of Healthcare Professionals. Метою цього проєкту є доставка та передача понад 20 000 дитячих переносок (май-слінгів) до відділень новонароджених і перинатальних закладів по всій Україні, особливо в регіонах, де тривають активні бойові дії, а також в регіонах, де перебувають тимчасово переселені особи.
Всеукраїнська громадська організація «Асоціація неонатологів України» запрошує взяти участь у роботі науково-практичній конференції «Медичний супровід новонароджених групи ризику: від народження до катамнезу», яка пройде 5 липня 2024 року у місті Києві. Заходи відбудуться в режимі online (за допомогою програми zoom).
04 липня 2024 року (четвер) за підтримки компанії Бакстер та Української асоціації анестезіології та інтенсивної терапії (УААІТ) буде проведено другий міжнародний онлайн-вебінар «Тиха загроза сепсису: раннє виявлення та загострення», присвячений питанням профілактики сепсису.