14 листопад 2017
Протягом останнього десятиріччя при підтримці Асоціації неонатологів України іде планова та методологічна робота по створенню, розробки та впровадженню клінічних протоколів та настанов, що відповідають міжнародним стандартам. Даний науково-методичний підхід є важливим навчальним і науково-практичним підґрунтям впровадження доказової медичної бази та передових світових стандартів у практику неонатологічної служби України.
Цей рік не став виключенням. Так, з 4.07.2023-13.07.2023 в м. Созополь (Болгарія) проходило розширене засідання Асоціації неонатологів України по розробці клінічних протоколів та настанов в неонатологічній практиці.
Під час проведення запланованого заходу при підтримці Асоціації неонатологів України проходило обговорення і розробка клінічних протоколів і настанов з «Реанімації новонароджених», «Здорова новонароджена дитина», «Антибіотикотерапія сепсису в новонароджених».
З представленням концептуальних питань та внесення змін до клінічних протоколів виступили: Тетяна Знаменська – заступник директора з перинатальної медицини, керівник відділу неонатології ДУ «ІПАГ імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України», Президент Асоціації неонатологів України, член-кор. НАМН України, профессор; Дмитро Добрянський – професор кафедри педіатрії № 2 Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, професор; Ольга Воробйова - провідний науковий співробітник відділу неонатології ДУ «ІПАГ ім. акад. О. Лук’янової НАМН України», професор.
Дані протоколи будуть розроблені та надані для обговорення неонатальній спільноті Україні з метою їх подальшого затвердження для клінічного впровадження.
Під час робочих засідань в учасників була також можливість ознайомитись з новими науковими даними і клінічними рекомендаціями з актуальних питань надання медичної допомоги передчасно народженим і хворим новонародженим дітям. Крім того участь у даних заходах сприяє обміну досвідом і науковими ідеями з неонатології щодо сучасних неонатологічних практик.
Отримана інформація та розроблені документи будуть впроваджені до в лікувальний процес клінічних баз та лікувальних закладів України та в науково-педагогічний процес закладів вищої освіти нашої держави.
Всеукраїнська громадська організація «Асоціація неонатологів України» запрошує взяти участь у роботі науково-практичній конференції «Сучасний підхід до менеджменту новонароджених після виписки зі стаціонару», яка пройде 27-28 березня 2025 року. Захід відбудеться в режимі online (за допомогою програми zoom).
13.12.2024 відбулася підсуткова конференція асоціації неонатологів України «Актуальні напрямки медичної допомоги новонародженим в Україні. Підсумки року». Починаємо публікацію матеріалів конференції.
9 січня 2025 року дружина Міністра закордонних справ, очільниця Платформи “Подружжя українських дипломатів” пані Тетяна Сибіга та донька Надзвичайного і Повноважного Посла Турецької Республіки в Україні, лікар-клініцист пані Іділ Білген (İdil Bilgen) відвідали ДУ «Всеукраїнській центр материнства та дитинства Національної академії медичних наук України». Під час зустрічі вони спілкувалися з Президентом НАМНУ, академиком НАМН України Віталієм Цимбалюком, генеральним директором, академіком НАМН України Юрієм Антипкіним, заступниками генерального директора - членом-кореспондента НАМНУ професором, пані Тетяною Знаменською та членом-кореспондентом НАМНУ професором, пані Тетяною Татарчук. Учасники заходу обговорили ключові питання збереження здоров’я нації та, зокрема, профілактики онкологічних захворювань у жінок.
ДП "Державний експертний центр МОЗ України" затвердив текст Інформаційного листа-звернення до фахівців системи охорони здоров'я щодо лікарських засобів Нумета G13E, Нумета G16E (у вкладенні)
ДП "Державний експертний центр МОЗ України" затвердив текст Інформаційного листа-звернення до фахівців системи охорони здоров'я щодо лікарських засобів Нумета G13E, Нумета G16E (у вкладенні)