Розширене засідання Асоціації неонатологів України по розробці клінічних протоколів (4.07.2023-13.07.2023)

12 липня

Протягом останнього десятиріччя при підтримці Асоціації неонатологів України іде планова та методологічна робота по створенню, розробки та впровадженню клінічних протоколів та настанов, що відповідають міжнародним стандартам. Даний науково-методичний підхід є важливим навчальним і науково-практичним підґрунтям впровадження доказової медичної бази та передових світових стандартів у практику неонатологічної служби України.

Цей рік не став виключенням. Так, з 4.07.2023-13.07.2023 в м. Созополь (Болгарія)  проходило розширене засідання Асоціації неонатологів України по розробці клінічних протоколів та настанов в неонатологічній практиці.

Під час проведення запланованого заходу при підтримці Асоціації неонатологів України проходило обговорення і розробка клінічних протоколів і настанов з «Реанімації новонароджених», «Здорова новонароджена дитина», «Антибіотикотерапія сепсису в новонароджених».

З представленням концептуальних питань та внесення змін до клінічних протоколів  виступили: Тетяна Знаменська – заступник директора з перинатальної медицини, керівник відділу неонатології ДУ «ІПАГ імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України», Президент Асоціації неонатологів України, член-кор. НАМН України, профессор; Дмитро Добрянський – професор кафедри педіатрії № 2 Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, професор; Ольга Воробйова - провідний науковий співробітник відділу неонатології ДУ «ІПАГ ім. акад. О. Лук’янової НАМН України»,  професор.

 Дані протоколи будуть розроблені та надані для обговорення неонатальній спільноті Україні з метою їх подальшого затвердження для клінічного впровадження.

Під час робочих засідань в учасників була також можливість ознайомитись з новими науковими даними і клінічними рекомендаціями з актуальних питань надання медичної допомоги передчасно народженим і хворим новонародженим дітям. Крім того участь у даних заходах сприяє обміну досвідом і науковими ідеями з неонатології щодо сучасних неонатологічних практик.

Отримана інформація та розроблені документи будуть впроваджені до в лікувальний процес клінічних баз та лікувальних закладів України та в науково-педагогічний процес закладів вищої освіти нашої держави.


Інші новини

13 вересня

V Полтавські перинатальні читання ім. Н.М.Максимовича-Амбодика: «Новітні технології в перинатальній практиці, педіатричній службі, медичній освіті та виклики сьогодення»

Науково-практична конференція з міжнародною участю V Полтавські перинатальні читання ім. Н.М.Максимовича-Амбодика: «Новітні технології в перинатальній практиці, педіатричній службі, медичній освіті та виклики сьогодення» (згідно реєстру МОН України на 2023 р., від 21.04.2023р. № 251) відбудеться 17.11. – 18.11. 2023 року.

22 серпня

Доповідь професора клініки неонатології Варшавського медичного університету М.К.Борщевської-Карнацької Інфекційні ускладнення під час проведення парентерального харчування"

Шановні колеги! До Вашої уваги відеозапис доповіді професора клініки неонатології Варшавського медичного університету М.К.Борщевської-Карнацької Інфекційні ускладнення під час проведення парентерального харчування"

22 серпня

Доповідь президента Асоціації неонатологів України, член-кор. НАМН України, професора Т. Знаменської "Діяльність Асоціації неонатологів України за перше півріччя 2023 року"

Шановні колеги! До Вашої уваги доповідь президента Асоціації неонатологів України, член-кор. НАМН України,  професора Т. Знаменської "Діяльність Асоціації неонатологів України за перше півріччя 2023 року"

29 червня

Науково-практична конференція «Неонатальний менеджмент: оновлені дані та сучасні рекомендації для фахівців»

ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. акад. О.М. Лук’янової НАМН України» та Асоціація неонатологів України запрошують Вас взяти участь у роботі науково-практичній конференції «Неонатальний менеджмент: оновлені дані та сучасні рекомендації для фахівців», яка відбудеться 30 червня 2023 р.

13 травня

Багатопрофільній клінічній лікарні матері та дитини ім. проф.М.Ф.Руднєва - 110 років!

13 травня 1913 року в Катеринославі (нині м. Дніпро) була створена перша дитяча лікарня півдня України, що було унікальною подією як для того часу, так і зараз. Щиро вітаємо зі святом, шановні колеги! Бажаємо Вам успіхів і великих досягнень! Всі разом ми завжди сподіваємось на краще! Президент асоціації неонатологів України, професор Тетяна ЗНАМЕНСЬКА