24 жовтня 2022
З 7-11 жовтня в Барселоні відбувся 9-й Європейський педіатричний конгрес «Формування майбутнього дитячого здоров’я». Конгрес був організований трьома провідними європейськими товариствами: Європейською академією педіатрії (EAP), Європейським товариством педіатричних досліджень (ESPR) та Європейським товариством педіатрії та інтенсивної терапії новонароджених (ESPNIC).
Даний захід став провідною освітньою та дослідницькою платформою, який забезпечив обмін передовими науковими досягнення та найновішими ідеями між науковцями та лікарями з-поміж більше ніж 115 країн світу. У заході, якій відбувся у гібридній формі оф/онлайн взяли участь понад 3000 фахівців.
Асоціація неонатологів України на чолі з президентом Асоціації, член-кор. НАМН України проф. Знаменською Тетяною за підтримки компанії “Аmaxa” була представлена проф. Воробйовою Ольгою та лікарем Голотою Тетяною з доповіддю “Аналіз ацилкарнітинового профілю у новонароджених за результатами розширеного неонатального скринінгу» у секції «Метаболічні розлади у дітей”.
Під час перебування на Конгресі була можливість спілкування та обговорення результатів сучасних досліджень зокрема щодо гіпоксичної енцефалопатії, реанімації новонароджених у пологовому залі, а також лікування респіраторного дистрес-синдрому новонароджених на секції, ініційованої Chiesi Farmaceutici. Протягом роботи міждисциплінарної сесії EFCNI були представлені 6 нових Європейських Стандартів догляду за передчасно народженими дітьми, презентовані останні дані follow up щодо фізичного розвитку та успішності в навчанні передчасно народжених дітей. Подібний обмін досвідом між українськими та іноземними лікарями та науковцями сприяє більш успішному впровадженню нових ідей і технологій у клінічну практику в Україні.
У вересні 2024 року спливають повноваження Президента та Правління Асоціації неонатологів України.
20 вересня 2024 року (четвер) за підтримки компанії Бакстер та Української асоціації анестезіології та інтенсивної терапії (УААІТ) буде проведено третій міжнародний онлайн-вебінар «Тиха загроза сепсису: раннє лікування та відновлення», присвячений питанням лікування та профілактики сепсису.
Проєкт KMC for Ukraine – національна програма досягнення світових цілей ВООЗ: 80% покриття методом "кенгуру" до 2030 року! З осені 2023 року в Україні стартував масштабний проєкт KMC for Ukraine (метод "кенгуру" для України), який фінансується Rotary Fellowship of Healthcare Professionals. Метою цього проєкту є доставка та передача понад 20 000 дитячих переносок (май-слінгів) до відділень новонароджених і перинатальних закладів по всій Україні, особливо в регіонах, де тривають активні бойові дії, а також в регіонах, де перебувають тимчасово переселені особи.
Всеукраїнська громадська організація «Асоціація неонатологів України» запрошує взяти участь у роботі науково-практичній конференції «Медичний супровід новонароджених групи ризику: від народження до катамнезу», яка пройде 5 липня 2024 року у місті Києві. Заходи відбудуться в режимі online (за допомогою програми zoom).
04 липня 2024 року (четвер) за підтримки компанії Бакстер та Української асоціації анестезіології та інтенсивної терапії (УААІТ) буде проведено другий міжнародний онлайн-вебінар «Тиха загроза сепсису: раннє виявлення та загострення», присвячений питанням профілактики сепсису.