14 листопад 2017
Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування – це кампанія, організована Всесвітнім альянсом дій у сфері грудного вигодовування. Вважається однією з найбільших спільних кампаній такого роду міжнародних організацій, таких як ВООЗ та ЮНІСЕФ, які пропагують переваги грудного вигодовування. Всесвітній тиждень грудного вигодовування відзначається щорічно приблизно в 120 країнах з 1991 року. У більшості країн його святкують кожного 1-7 серпня, однак деякі країни святкують у травні, жовтні або листопаді. Якщо ви хочете більше інформації, відвідайте веб-сайт www.worldbreastfeedingweek.org
Асоціація неонатологів України активно підтримує та бере участь у Всесвітньому тижні грудного вигодовування. Рівень грудного вигодовування значно знизився під час пандемії COVID-19, особливо у відділеннях інтенсивної терапії новонароджених (NICU) і ще більше в країнах із загалом низьким рівнем грудного вигодовування. Зараз надзвичайно важливо відновити показники грудного вигодовування до рівня до пандемії та зміцнити потенціал систем підтримки грудного вигодовування, щоб захистити, просувати та підтримувати грудне вигодовування, особливо в критичних середовищах, таких як лікарні чи відділення інтенсивної терапії. Мета — підвищити обізнаність про особливу ситуацію, в якій опиняються матері недоношених та госпіталізованих новонароджених, коли йдеться про грудне вигодовування. Віримо, що грудне вигодовування - це подорож, і кожну маму слід заохочувати знайти найкращий шлях для неї та її дитини.
Всеукраїнська громадська організація «Асоціація неонатологів України» запрошує взяти участь у роботі науково-практичній конференції «Сучасний підхід до менеджменту новонароджених після виписки зі стаціонару», яка пройде 27-28 березня 2025 року. Захід відбудеться в режимі online (за допомогою програми zoom).
13.12.2024 відбулася підсуткова конференція асоціації неонатологів України «Актуальні напрямки медичної допомоги новонародженим в Україні. Підсумки року». Починаємо публікацію матеріалів конференції.
9 січня 2025 року дружина Міністра закордонних справ, очільниця Платформи “Подружжя українських дипломатів” пані Тетяна Сибіга та донька Надзвичайного і Повноважного Посла Турецької Республіки в Україні, лікар-клініцист пані Іділ Білген (İdil Bilgen) відвідали ДУ «Всеукраїнській центр материнства та дитинства Національної академії медичних наук України». Під час зустрічі вони спілкувалися з Президентом НАМНУ, академиком НАМН України Віталієм Цимбалюком, генеральним директором, академіком НАМН України Юрієм Антипкіним, заступниками генерального директора - членом-кореспондента НАМНУ професором, пані Тетяною Знаменською та членом-кореспондентом НАМНУ професором, пані Тетяною Татарчук. Учасники заходу обговорили ключові питання збереження здоров’я нації та, зокрема, профілактики онкологічних захворювань у жінок.
ДП "Державний експертний центр МОЗ України" затвердив текст Інформаційного листа-звернення до фахівців системи охорони здоров'я щодо лікарських засобів Нумета G13E, Нумета G16E (у вкладенні)
ДП "Державний експертний центр МОЗ України" затвердив текст Інформаційного листа-звернення до фахівців системи охорони здоров'я щодо лікарських засобів Нумета G13E, Нумета G16E (у вкладенні)