Європейською асоціацією банків донорського грудного молока проведений міжнародний Конгрес (15-16 жовтня, м. Варшава)

21 жовтня 2021

З кожною краплею грудного молока закладається здоров’я малюків. Грудне молоко матері є тим унікальним продуктом харчування, при якому немовля отримує поживні речовини та вітаміни, а для захисту від хвороб також і антитіла. Для передчасно народжених та дітей відділень інтенсивної терапії новонароджених вкрай важливим є отримання грудного молока з перших днів життя.

У разі недостатньої кількості або відсутності власного материнського молока існує поширена світова практика застосування донорського грудного молока.

Донором грудного молока може стати лише здорова жінка в період лактації, яка годує власну дитину і може поділитися молоком з немовлятами, які його потребують. Вона проходить спеціальні обстеження та здає необхідні аналізи.

На базі Перинатального центру м. Києва функціонує перший в Україні банк донорського грудного молока. Заплановане відкриття банків грудного молока в інших регіонах України

В рамках промоції донорства грудного молока та його цінності у зміцненні здоров’я передчасно народжених дітей Європейською асоціацією банків донорського грудного молока (European Milk Banks Association (EMBA)) був проведений традіційний міжнародний Конгрес, який відбувся 15-16 жовтня у м. Варшава. Делегація із України на чолі із президентом Асоціації неонатологів України Тетяною Знаменською та спеціалістами із Києва, Львову та Вінниці взяли участь у  сателітній зустрічі. Тетяною Голотою у співавторстві з колегами Перинатального центру м. Києва було представлено усну доповідь про результати дворічної роботи першого банку грудного молока в Україні.

Учасниками конгресу стали фахівці із Польщі, Італії, Ірландії, Нідерландів, США, Франції, Іспанії, Німеччини, Великобританії, Туреччини. Дискусійними і як ніколи актуальними темами, які велися між учасниками:

-          Грудне вигодовування і донорство грудного молока в період COVID-19

-          Нові рекомендації щодо фортифікації донорського грудного молока, методи пастеризації

-          Залежність складу донорського грудного молока від харчування матері, зовнішніх факторів

-          Механізми імунного захисту в неонатальний період через материнське молок

-          Соціальні аспекти та підтримка жінок-донорів грудного молока


Інші новини

25 травня

Зі святом Великодня!

Христос Воскрес!

25 травня

Наказ МОЗ від 12.05.2022 № 800 "Інвазивний кандидоз у новонароджених дітей".

Наказом МОЗ від 12.05.2022 № 800 затверджено стандарти медичної допомоги "Інвазивний кандидоз у новонароджених дітей".

05 квітня

З днем неонатолога!

З днем неонатолога, шановні колеги!

18 грудня
2021

Указом Президента України від 16 грудня 2021 року №660/2021 присуджено Національну премію України імені Бориса Патона 2021 року.

Згідно УКАЗУ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №660/2021 Національна премія України імені Бориса Патона 2021 року присуджена за роботу "Забезпечення якості медичної допомоги новонародженим дітям в умовах розбудови перинатальної служби в Україні"  колективу під керівництвом доктора медичних наук, заступника директора державної установи "Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М.Лук'янової НАМН України" ЗНАМЕНСЬКОЇ ТЕТЯНИ КОСТЯНТИНІВНИ!

14 грудня
2021

Матеріали онлайн-семінару «Інтенсивна терапія новонароджених. Найкращий досвід української медицини на всіх етапах виходжування дитини» (29-30 вересня 2021)

Фонд Віктора Пінчука радий повідомити, що на ютьюб-каналі проекту «Колиски надії» розміщено відео лекцій, представлених під час онлайн-семінару «Інтенсивна терапія новонароджених. Найкращий досвід української медицини на всіх етапах виходжування дитини» (29-30 вересня ц.р.) та міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні світові тенденції в інтенсивній терапії новонароджених» (4-5 листопада ц.р.).