Європейською асоціацією банків донорського грудного молока проведений міжнародний Конгрес (15-16 жовтня, м. Варшава)

14 листопад 2017

З кожною краплею грудного молока закладається здоров’я малюків. Грудне молоко матері є тим унікальним продуктом харчування, при якому немовля отримує поживні речовини та вітаміни, а для захисту від хвороб також і антитіла. Для передчасно народжених та дітей відділень інтенсивної терапії новонароджених вкрай важливим є отримання грудного молока з перших днів життя.

У разі недостатньої кількості або відсутності власного материнського молока існує поширена світова практика застосування донорського грудного молока.

Донором грудного молока може стати лише здорова жінка в період лактації, яка годує власну дитину і може поділитися молоком з немовлятами, які його потребують. Вона проходить спеціальні обстеження та здає необхідні аналізи.

На базі Перинатального центру м. Києва функціонує перший в Україні банк донорського грудного молока. Заплановане відкриття банків грудного молока в інших регіонах України

В рамках промоції донорства грудного молока та його цінності у зміцненні здоров’я передчасно народжених дітей Європейською асоціацією банків донорського грудного молока (European Milk Banks Association (EMBA)) був проведений традіційний міжнародний Конгрес, який відбувся 15-16 жовтня у м. Варшава. Делегація із України на чолі із президентом Асоціації неонатологів України Тетяною Знаменською та спеціалістами із Києва, Львову та Вінниці взяли участь у  сателітній зустрічі. Тетяною Голотою у співавторстві з колегами Перинатального центру м. Києва було представлено усну доповідь про результати дворічної роботи першого банку грудного молока в Україні.

Учасниками конгресу стали фахівці із Польщі, Італії, Ірландії, Нідерландів, США, Франції, Іспанії, Німеччини, Великобританії, Туреччини. Дискусійними і як ніколи актуальними темами, які велися між учасниками:

-          Грудне вигодовування і донорство грудного молока в період COVID-19

-          Нові рекомендації щодо фортифікації донорського грудного молока, методи пастеризації

-          Залежність складу донорського грудного молока від харчування матері, зовнішніх факторів

-          Механізми імунного захисту в неонатальний період через материнське молок

-          Соціальні аспекти та підтримка жінок-донорів грудного молока


Інші новини

25 листопад

Науково-освітній вебінар «СУЧАСНІ ПІДХОДІ ДО ПАРЕНТЕРАЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ ПЕРЕДЧАСНО НАРОДЖЕНИХ ДІТЕЙ. МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД»

27 листопада 2024 року за підтримки компанії Бакстер буде проведено онлайн захід Науково-освітній вебінар «СУЧАСНІ ПІДХОДІ ДО ПАРЕНТЕРАЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ ПЕРЕДЧАСНО НАРОДЖЕНИХ ДІТЕЙ. МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД»

27 вересень

Анонс! Інформація про вибори Президента та Правління Асоціації неонатологів України.

У вересні 2024 року спливають повноваження Президента та Правління Асоціації неонатологів України.

18 вересень

Mіжнародний онлайн-вебінар «Тиха загроза сепсису: раннє лікування та відновлення»

20 вересня 2024 року (четвер) за підтримки компанії Бакстер та Української асоціації анестезіології та інтенсивної терапії (УААІТ) буде проведено третій міжнародний онлайн-вебінар «Тиха загроза сепсису: раннє лікування та відновлення», присвячений питанням лікування та профілактики сепсису.

23 липень

Проєкт KMC for Ukraine – національна програма досягнення світових цілей ВООЗ

Проєкт KMC for Ukraine – національна програма досягнення світових цілей ВООЗ: 80% покриття методом "кенгуру" до 2030 року! З осені 2023 року в Україні стартував масштабний проєкт KMC for Ukraine (метод "кенгуру" для України), який фінансується Rotary Fellowship of Healthcare Professionals. Метою цього проєкту є доставка та передача понад 20 000 дитячих переносок (май-слінгів) до відділень новонароджених і перинатальних закладів по всій Україні, особливо в регіонах, де тривають активні бойові дії, а також в регіонах, де перебувають тимчасово переселені особи. 

02 липень

Науково-практична конференція «Медичний супровід новонароджених групи ризику: від народження до катамнезу»

Всеукраїнська громадська організація «Асоціація неонатологів України» запрошує взяти участь у роботі науково-практичній конференції «Медичний супровід новонароджених групи ризику: від народження до катамнезу», яка пройде 5 липня 2024 року у місті Києві. Заходи відбудуться в режимі online  (за допомогою програми zoom).