Європейською асоціацією банків донорського грудного молока проведений міжнародний Конгрес (15-16 жовтня, м. Варшава)

21 жовтня 2021

З кожною краплею грудного молока закладається здоров’я малюків. Грудне молоко матері є тим унікальним продуктом харчування, при якому немовля отримує поживні речовини та вітаміни, а для захисту від хвороб також і антитіла. Для передчасно народжених та дітей відділень інтенсивної терапії новонароджених вкрай важливим є отримання грудного молока з перших днів життя.

У разі недостатньої кількості або відсутності власного материнського молока існує поширена світова практика застосування донорського грудного молока.

Донором грудного молока може стати лише здорова жінка в період лактації, яка годує власну дитину і може поділитися молоком з немовлятами, які його потребують. Вона проходить спеціальні обстеження та здає необхідні аналізи.

На базі Перинатального центру м. Києва функціонує перший в Україні банк донорського грудного молока. Заплановане відкриття банків грудного молока в інших регіонах України

В рамках промоції донорства грудного молока та його цінності у зміцненні здоров’я передчасно народжених дітей Європейською асоціацією банків донорського грудного молока (European Milk Banks Association (EMBA)) був проведений традіційний міжнародний Конгрес, який відбувся 15-16 жовтня у м. Варшава. Делегація із України на чолі із президентом Асоціації неонатологів України Тетяною Знаменською та спеціалістами із Києва, Львову та Вінниці взяли участь у  сателітній зустрічі. Тетяною Голотою у співавторстві з колегами Перинатального центру м. Києва було представлено усну доповідь про результати дворічної роботи першого банку грудного молока в Україні.

Учасниками конгресу стали фахівці із Польщі, Італії, Ірландії, Нідерландів, США, Франції, Іспанії, Німеччини, Великобританії, Туреччини. Дискусійними і як ніколи актуальними темами, які велися між учасниками:

-          Грудне вигодовування і донорство грудного молока в період COVID-19

-          Нові рекомендації щодо фортифікації донорського грудного молока, методи пастеризації

-          Залежність складу донорського грудного молока від харчування матері, зовнішніх факторів

-          Механізми імунного захисту в неонатальний період через материнське молок

-          Соціальні аспекти та підтримка жінок-донорів грудного молока


Інші новини

05 грудня

Ентеральне харчування немовлят: ключові нотатки для лікаря (08.12.22)

ДУ "Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. акад. О.М. Лук’янової НАМН України" та Асоціація неонатологів України інформує про те, що 08.12.2022 р. з 12-00 до 16-00 год. в м. Києві на базі ДУ "Інститут педіатрії, акушерства та гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України" Києві в онлайн режимі (в додатку Zoom.us) відбудуться науково-практична конференція «Ентеральне харчування немовлят: ключові нотатки для лікаря».

06 листопада

ІV Полтавські перинатальні читання ім. Н.М.Максимовича-Амбодика: «Здоров’я жінки та дитини: нові виклики сьогодення та можливості»

Науково-практична конференція з міжнародною участю ІV Полтавські перинатальні читання ім. Н.М.Максимовича-Амбодика: «Здоров’я жінки та дитини: нові виклики сьогодення та можливості», присвячена 10-річчю роботи Перинатального центру КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В.Скліфосовського Полтавської обласної ради» відбудеться 18-19 листопада 2022 року.

24 жовтня

EAPS 2022 - Європейський педіатричний конгрес «Формування майбутнього дитячого здоров’я»

З 7-11 жовтня в Барселоні відбувся 9-й Європейський педіатричний конгрес «Формування майбутнього дитячого здоров’я». Конгрес був організований трьома провідними європейськими товариствами: Європейською академією педіатрії (EAP), Європейським товариством педіатричних досліджень (ESPR) та Європейським товариством педіатрії та інтенсивної терапії новонароджених (ESPNIC). 

24 серпня

З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ!

Всіх вітаю з Днем Незалежності, з Днем Державного Прапора Укра]ни, хай мир прийде у кожну родину, мужності нашим захисникам і незламності. Перемога буде за нами!!!