Європейською асоціацією банків донорського грудного молока проведений міжнародний Конгрес (15-16 жовтня, м. Варшава)

14 листопад 2017

З кожною краплею грудного молока закладається здоров’я малюків. Грудне молоко матері є тим унікальним продуктом харчування, при якому немовля отримує поживні речовини та вітаміни, а для захисту від хвороб також і антитіла. Для передчасно народжених та дітей відділень інтенсивної терапії новонароджених вкрай важливим є отримання грудного молока з перших днів життя.

У разі недостатньої кількості або відсутності власного материнського молока існує поширена світова практика застосування донорського грудного молока.

Донором грудного молока може стати лише здорова жінка в період лактації, яка годує власну дитину і може поділитися молоком з немовлятами, які його потребують. Вона проходить спеціальні обстеження та здає необхідні аналізи.

На базі Перинатального центру м. Києва функціонує перший в Україні банк донорського грудного молока. Заплановане відкриття банків грудного молока в інших регіонах України

В рамках промоції донорства грудного молока та його цінності у зміцненні здоров’я передчасно народжених дітей Європейською асоціацією банків донорського грудного молока (European Milk Banks Association (EMBA)) був проведений традіційний міжнародний Конгрес, який відбувся 15-16 жовтня у м. Варшава. Делегація із України на чолі із президентом Асоціації неонатологів України Тетяною Знаменською та спеціалістами із Києва, Львову та Вінниці взяли участь у  сателітній зустрічі. Тетяною Голотою у співавторстві з колегами Перинатального центру м. Києва було представлено усну доповідь про результати дворічної роботи першого банку грудного молока в Україні.

Учасниками конгресу стали фахівці із Польщі, Італії, Ірландії, Нідерландів, США, Франції, Іспанії, Німеччини, Великобританії, Туреччини. Дискусійними і як ніколи актуальними темами, які велися між учасниками:

-          Грудне вигодовування і донорство грудного молока в період COVID-19

-          Нові рекомендації щодо фортифікації донорського грудного молока, методи пастеризації

-          Залежність складу донорського грудного молока від харчування матері, зовнішніх факторів

-          Механізми імунного захисту в неонатальний період через материнське молок

-          Соціальні аспекти та підтримка жінок-донорів грудного молока


Інші новини

25 березень

Науково-практична конференція «Сучасний підхід до менеджменту новонароджених після виписки зі стаціонару», 27-28 березня 2025  року

Всеукраїнська громадська організація «Асоціація неонатологів України» запрошує взяти участь у роботі науково-практичній конференції «Сучасний підхід до менеджменту новонароджених після виписки зі стаціонару», яка пройде 27-28 березня 2025  року. Захід відбудеться в режимі online  (за допомогою програми zoom).

30 січень

Матеріади конференції «Актуальні напрямки медичної допомоги новонародженим в Україні. Підсумки року», 13.12.2024

13.12.2024 відбулася підсуткова конференція асоціації неонатологів України «Актуальні напрямки медичної допомоги новонародженим в Україні. Підсумки року». Починаємо публікацію матеріалів конференції.

17 січень

Події в ДУ «Всеукраїнський центр материнства та дитинства НАМНУ»

9 січня 2025 року дружина Міністра закордонних справ, очільниця  Платформи “Подружжя українських дипломатів” пані Тетяна Сибіга та донька Надзвичайного і Повноважного Посла Турецької Республіки в Україні, лікар-клініцист пані Іділ Білген (İdil Bilgen) відвідали ДУ «Всеукраїнській центр материнства та дитинства Національної академії медичних наук України». Під час зустрічі вони спілкувалися з Президентом НАМНУ, академиком НАМН України Віталієм Цимбалюком, генеральним директором, академіком НАМН України Юрієм Антипкіним, заступниками генерального директора - членом-кореспондента НАМНУ професором, пані Тетяною Знаменською та членом-кореспондентом НАМНУ професором, пані Тетяною Татарчук. Учасники заходу обговорили ключові питання збереження здоров’я нації та, зокрема, профілактики онкологічних захворювань у жінок.

10 грудень
2024

Інформаційний лист-звернення до фахівців системи охорони здоров'я щодо лікарських засобів Нумета G13E, Нумета G16E

ДП "Державний експертний центр МОЗ України" затвердив текст Інформаційного листа-звернення до фахівців системи охорони здоров'я щодо лікарських засобів Нумета G13E, Нумета G16E (у вкладенні)

10 грудень
2024

Інформаційний лист-звернення до фахівців системи охорони здоров'я щодо лікарських засобів Нумета G13E, Нумета G16E

ДП "Державний експертний центр МОЗ України" затвердив текст Інформаційного листа-звернення до фахівців системи охорони здоров'я щодо лікарських засобів Нумета G13E, Нумета G16E (у вкладенні)