ІІ Полтавські перинатальні читання ім. Н.М.Максимовича-Амбодика: «Перинатальна допомога в умовах реформування системи охорони здоров’я: проблеми і перспективи»

15 жовтня 2020

27-28 листопада в Полтаві на базі Української медичної стоматологічної академії пройшла вже вдруге науково-практична он-лайн конференція з міжнародною участю ІІ Полтавські перинатальні читання ім. Н.М.Максимовича-Амбодика: «Перинатальна допомога в умовах реформування системи охорони здоров’я: проблеми і перспективи», присвячена 100-річчю Української медичної стоматологічної академії (згідно реєстру МОН України на 2020 р., від 20.02.2020р. № 125).

Враховуючи реалії сьогодення робота конференції з міжнародною участю в умовах пандемії СOVID - 19  була проведена в онлайн режимі. Але незважаючи на це ІІ Полтавські перинатальні читання ім. Н.М.Максимовича-Амбодика зібрали більше 2000 лікарів з усіх регіонів України, Литви, Молдови та Казахстану з фаху «Акушерство і гінекологія», «Неонатологія», «Педіатрія», «Анестезіологія та реаніматологія», «Загальна практика-сімейна медицина» та інші.

ІІ Полтавські перинатальні читання ім. Н.М. Максимовича-Амбодика були присвячені знаменній даті яку буде відзначати академія в 2021 році - 100-річчю Української медичної стоматологічної академії.

Головною темою наукового форуму, що мав мультидисциплінарний характер була організація перинатальної допомоги в умовах реформування системи охорони здоров’я України та пов’язані з цим проблеми і  необхідні подальші заходів  щодо реформування акушерсько-неонатологічної служби країни.

Організаторами конференції були кафедри акушерства та гінекології №2 й кафедра педіатрії №1 з пропедевтикою та неонатологією.  Модераторами наукового форуму були професори УМСА Валерій Похилько та Володимир Ліхачов, доценти Галина Соловйова, Світлана Цвіренко та Людмила Добровольська. Трансляція конференції відбувалася з Тренінгового центру сучасних перинатальних технологій УМСА, розміщеному на базі Перинатального центру КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського ПОР».

З вітальними словами до учасників конференції звернулись: від імені ректора УМСА, професора Вячеслава Ждана — перший проректор академії, професор Валентин Дворник; директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації Віктор Лисак; професор Вільнюського університету, Почесний професор Української медичної стоматологічної академії Валіуліс Арунас; завідувач відділення внутрішньої патології вагітних ДУ «ІПАГ ім. акад. О.М. Лук’янової НАМН України», член-кореспондент НАМН України, професор В.І. Медведь.

Під час пленарного засідання учасники конференції прослухали лекції провідних вчених України та Литви: професорів А. Валіуліса, В.І. Медведя, Т.К. Знаменської, О.М. Ковальової.
На 4-х секційних засіданнях 27-28.11.2020 року прозвучали 66 науково-практичних доповідей з актуальних питань сучасної медицини, серед них — 20 доповідей молодих науковців. Був проведений конкурс наукових робіт молодих вчених та визначені переможці у наукових номінаціях. І місце отримали Virsilas Ernestas (м. Вільнюс, Литва); Кононович Марія Ігорівна (м. Харків, Україна). ІІ місце - Танчина Юлія Ігорівна (м. Київ, Україна); Мефьод Катерина Михайлівна (м. Дніпро, Україна). ІІІ місце - Косенко Катерина Олександрівна  (м. Харків, Україна); Сатурська Ульяна Володимирівна  (м. Тернопіль, Україна).

На конференції також були представлені 23 стендових доповіді. Кількість учасників конференції за даними реєстрації – 1021 осіб, кількість переглядів за даними (унікальних IP-адрес) склала – 2402.

Підбиваючи підсумки цієї масштабної знакової конференції, слухачі, які взяли у ній участь, схвально відгукнулися про її організацію. Відзначили при цьому високий рівень представлених доповідей та вельми корисну резонансну у роботі практичних лікарів викладену у них інформацію.
 


Інші новини

25 березня

Тренінг з реанімації новонароджених у Кропивницькому.

21-23 березня 2024 року  у м. Кропивницький на базі КНП «Кіровоградської обласної лікарні» Кіровоградської обласної ради» в рамках американо-українського проекту проведено перший з чотирьох запланованих в Україні триденний тренінг з оволодіння практичними навичками «Початкова, реанімаційна і післяреанімаційна допомога новонародженим» для лікарів перинатальних центрів і пологових будинків.

12 грудня
2023

Науково-практична конференція «Можливості та резерви неонатальної служби України в умовах воєнного часу», 15.12.23

Всеукраїнська громадська організація «Асоціація неонатологів України» запрошує взяти участь у роботі науково-практичній конференції «Можливості та резерви неонатальної служби України в умовах воєнного часу», яка пройде 15 грудня 2023 року у місті Києві. Заходи відбудуться в режимі online  (за допомогою програми zoom).

23 листопада
2023

Полтавські перинатальні читання ім. Н.М. Максимовича-Амбодика: у ПДМУ завершила роботу науково-практична конференція з міжнародною участю

Протягом 17-18 листопада в Полтавському державному медичному університеті проходила науково-практична конференція з міжнародною участю V Полтавські перинатальні читання ім. Н.М. Максимовича-Амбодика: «Новітні технології в перинатальній практиці, педіатричній службі, медичній освіті та виклики сьогодення».

09 листопада
2023

Cимпозіум компанії Бакстер "Нутритивна терапія новонароджених в екстремальних умовах"

Запрошуємо Вас взяти участь у сателітному симпозіумі компанії Бакстер "Нутритивна терапія новонароджених в екстремальних умовах", який буде організовано у рамках Щорічної конференції, присвяченої Міжнародному дню недоношених дітей. Час та дата проведення: 14 листопада (Вівторок), 18:00-19:00 (Київський час).

01 листопада
2023

Cемінар з міжнародною участю «Практичне впровадження сучасних рекомендацій медичного супроводу новонароджених у пологовому залі та ВІТН»

23-25 жовтня 2023 р. у місті Мукачево на базі Палацу культури та мистецтв  (вул. Августина Штефана, 19) пройшов триденний семінар з міжнародною участю «Практичне впровадження сучасних рекомендацій медичного супроводу новонароджених у пологовому залі та ВІТН» для лікарів  неонатологів та дитячих анестезіологів відділень інтенсивної терапії новонароджених та постінтенсивного догляду родопомічних закладів Закарпатської області, які використовують у своїй практиці введення сурфактанту та призначення парентерального харчування