ІІ Полтавські перинатальні читання ім. Н.М.Максимовича-Амбодика: «Перинатальна допомога в умовах реформування системи охорони здоров’я: проблеми і перспективи»

15 жовтня 2020

27-28 листопада в Полтаві на базі Української медичної стоматологічної академії пройшла вже вдруге науково-практична он-лайн конференція з міжнародною участю ІІ Полтавські перинатальні читання ім. Н.М.Максимовича-Амбодика: «Перинатальна допомога в умовах реформування системи охорони здоров’я: проблеми і перспективи», присвячена 100-річчю Української медичної стоматологічної академії (згідно реєстру МОН України на 2020 р., від 20.02.2020р. № 125).

Враховуючи реалії сьогодення робота конференції з міжнародною участю в умовах пандемії СOVID - 19  була проведена в онлайн режимі. Але незважаючи на це ІІ Полтавські перинатальні читання ім. Н.М.Максимовича-Амбодика зібрали більше 2000 лікарів з усіх регіонів України, Литви, Молдови та Казахстану з фаху «Акушерство і гінекологія», «Неонатологія», «Педіатрія», «Анестезіологія та реаніматологія», «Загальна практика-сімейна медицина» та інші.

ІІ Полтавські перинатальні читання ім. Н.М. Максимовича-Амбодика були присвячені знаменній даті яку буде відзначати академія в 2021 році - 100-річчю Української медичної стоматологічної академії.

Головною темою наукового форуму, що мав мультидисциплінарний характер була організація перинатальної допомоги в умовах реформування системи охорони здоров’я України та пов’язані з цим проблеми і  необхідні подальші заходів  щодо реформування акушерсько-неонатологічної служби країни.

Організаторами конференції були кафедри акушерства та гінекології №2 й кафедра педіатрії №1 з пропедевтикою та неонатологією.  Модераторами наукового форуму були професори УМСА Валерій Похилько та Володимир Ліхачов, доценти Галина Соловйова, Світлана Цвіренко та Людмила Добровольська. Трансляція конференції відбувалася з Тренінгового центру сучасних перинатальних технологій УМСА, розміщеному на базі Перинатального центру КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського ПОР».

З вітальними словами до учасників конференції звернулись: від імені ректора УМСА, професора Вячеслава Ждана — перший проректор академії, професор Валентин Дворник; директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації Віктор Лисак; професор Вільнюського університету, Почесний професор Української медичної стоматологічної академії Валіуліс Арунас; завідувач відділення внутрішньої патології вагітних ДУ «ІПАГ ім. акад. О.М. Лук’янової НАМН України», член-кореспондент НАМН України, професор В.І. Медведь.

Під час пленарного засідання учасники конференції прослухали лекції провідних вчених України та Литви: професорів А. Валіуліса, В.І. Медведя, Т.К. Знаменської, О.М. Ковальової.
На 4-х секційних засіданнях 27-28.11.2020 року прозвучали 66 науково-практичних доповідей з актуальних питань сучасної медицини, серед них — 20 доповідей молодих науковців. Був проведений конкурс наукових робіт молодих вчених та визначені переможці у наукових номінаціях. І місце отримали Virsilas Ernestas (м. Вільнюс, Литва); Кононович Марія Ігорівна (м. Харків, Україна). ІІ місце - Танчина Юлія Ігорівна (м. Київ, Україна); Мефьод Катерина Михайлівна (м. Дніпро, Україна). ІІІ місце - Косенко Катерина Олександрівна  (м. Харків, Україна); Сатурська Ульяна Володимирівна  (м. Тернопіль, Україна).

На конференції також були представлені 23 стендових доповіді. Кількість учасників конференції за даними реєстрації – 1021 осіб, кількість переглядів за даними (унікальних IP-адрес) склала – 2402.

Підбиваючи підсумки цієї масштабної знакової конференції, слухачі, які взяли у ній участь, схвально відгукнулися про її організацію. Відзначили при цьому високий рівень представлених доповідей та вельми корисну резонансну у роботі практичних лікарів викладену у них інформацію.
 


Інші новини

13 травня

Багатопрофільній клінічній лікарні матері та дитини ім. проф.М.Ф.Руднєва - 110 років!

13 травня 1913 року в Катеринославі (нині м. Дніпро) була створена перша дитяча лікарня півдня України, що було унікальною подією як для того часу, так і зараз. Щиро вітаємо зі святом, шановні колеги! Бажаємо Вам успіхів і великих досягнень! Всі разом ми завжди сподіваємось на краще! Президент асоціації неонатологів України, професор Тетяна ЗНАМЕНСЬКА

01 травня

Сателітний симпозіум компанії Бакстер (Львів; 26.04.2023)

Вельмишановні колеги, насамперед дозвольте подякувати Вам за участь у сателітному симпозіумі компанії "Бакстер" "Нутритивна недостатність у передчасно народжених в Україні", який відбувся у місті Львів 26 квітня 2023 року.

28 березня

Науково-практична конференція «Розлади аутистичного спектра...", 29.03-30.03.23

Асоціація неонатологів України інформує про те, що 29-30.03.2023 р. в онлайн режимі відбудуться науково-практична конференція «Розлади аутистичного спектра: система раннього втручання в Україні. Сучасні тренди співпраці лікарів, батьків та суспільства на ранньому етапі діагностики та лікування пацієнтів з РАС».

16 березня

7-й конференція ProInfantis 2023. Запрошення

Шановні Пані та Панове!