ІІ Полтавські перинатальні читання ім. Н.М.Максимовича-Амбодика: «Перинатальна допомога в умовах реформування системи охорони здоров’я: проблеми і перспективи»

15 жовтня 2020

27-28 листопада в Полтаві на базі Української медичної стоматологічної академії пройшла вже вдруге науково-практична он-лайн конференція з міжнародною участю ІІ Полтавські перинатальні читання ім. Н.М.Максимовича-Амбодика: «Перинатальна допомога в умовах реформування системи охорони здоров’я: проблеми і перспективи», присвячена 100-річчю Української медичної стоматологічної академії (згідно реєстру МОН України на 2020 р., від 20.02.2020р. № 125).

Враховуючи реалії сьогодення робота конференції з міжнародною участю в умовах пандемії СOVID - 19  була проведена в онлайн режимі. Але незважаючи на це ІІ Полтавські перинатальні читання ім. Н.М.Максимовича-Амбодика зібрали більше 2000 лікарів з усіх регіонів України, Литви, Молдови та Казахстану з фаху «Акушерство і гінекологія», «Неонатологія», «Педіатрія», «Анестезіологія та реаніматологія», «Загальна практика-сімейна медицина» та інші.

ІІ Полтавські перинатальні читання ім. Н.М. Максимовича-Амбодика були присвячені знаменній даті яку буде відзначати академія в 2021 році - 100-річчю Української медичної стоматологічної академії.

Головною темою наукового форуму, що мав мультидисциплінарний характер була організація перинатальної допомоги в умовах реформування системи охорони здоров’я України та пов’язані з цим проблеми і  необхідні подальші заходів  щодо реформування акушерсько-неонатологічної служби країни.

Організаторами конференції були кафедри акушерства та гінекології №2 й кафедра педіатрії №1 з пропедевтикою та неонатологією.  Модераторами наукового форуму були професори УМСА Валерій Похилько та Володимир Ліхачов, доценти Галина Соловйова, Світлана Цвіренко та Людмила Добровольська. Трансляція конференції відбувалася з Тренінгового центру сучасних перинатальних технологій УМСА, розміщеному на базі Перинатального центру КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського ПОР».

З вітальними словами до учасників конференції звернулись: від імені ректора УМСА, професора Вячеслава Ждана — перший проректор академії, професор Валентин Дворник; директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації Віктор Лисак; професор Вільнюського університету, Почесний професор Української медичної стоматологічної академії Валіуліс Арунас; завідувач відділення внутрішньої патології вагітних ДУ «ІПАГ ім. акад. О.М. Лук’янової НАМН України», член-кореспондент НАМН України, професор В.І. Медведь.

Під час пленарного засідання учасники конференції прослухали лекції провідних вчених України та Литви: професорів А. Валіуліса, В.І. Медведя, Т.К. Знаменської, О.М. Ковальової.
На 4-х секційних засіданнях 27-28.11.2020 року прозвучали 66 науково-практичних доповідей з актуальних питань сучасної медицини, серед них — 20 доповідей молодих науковців. Був проведений конкурс наукових робіт молодих вчених та визначені переможці у наукових номінаціях. І місце отримали Virsilas Ernestas (м. Вільнюс, Литва); Кононович Марія Ігорівна (м. Харків, Україна). ІІ місце - Танчина Юлія Ігорівна (м. Київ, Україна); Мефьод Катерина Михайлівна (м. Дніпро, Україна). ІІІ місце - Косенко Катерина Олександрівна  (м. Харків, Україна); Сатурська Ульяна Володимирівна  (м. Тернопіль, Україна).

На конференції також були представлені 23 стендових доповіді. Кількість учасників конференції за даними реєстрації – 1021 осіб, кількість переглядів за даними (унікальних IP-адрес) склала – 2402.

Підбиваючи підсумки цієї масштабної знакової конференції, слухачі, які взяли у ній участь, схвально відгукнулися про її організацію. Відзначили при цьому високий рівень представлених доповідей та вельми корисну резонансну у роботі практичних лікарів викладену у них інформацію.
 


Інші новини

04 травня

Он-лайн конференція «Сепсис у новонароджених: сучасний погляд на проблему»

ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України" та Асоціація неонатологів України інформують про те, що 29 квітня 2021 р. в місті Києві на базі ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України" відбулась онлайн-конференція «Сепсис у новонароджених: сучасний погляд на проблему».

28 лютого

Онлайн-конференція «COVID-19 в педіатрії»

ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України" та Асоціація неонатологів України інформують про те, що 25 лютого 2020 р. в місті Києві на базі ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України" відбулась онлайн-конференція «COVID-19 в педіатрії».

19 лютого

Онлайн-конференція «Сучасний підхід до інфекційного контролю в медичних закладах»

ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України" та Асоціація неонатологів України інформують про те, що 11 лютого 2020 р. відбулась онлайн-конференція «Сучасний підхід до інфекційного контролю в медичних закладах».

10 грудня
2020

Онлайн-конференція «Окремі питання неонатології: нотатки для щоденної практики»

ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України" та Асоціація неонатологів України інформують про те, що 16 грудня 2020 р. з 11:00 до 17:00 в місті Києві на базі ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України" відбудеться онлайн-конференція «Окремі питання неонатології: нотатки для щоденної практики».

03 грудня
2020

Онлайн-конференція «Окремі питання інтенсивної терапії новонароджених»

У четвер, 3 грудня, о 12:00 програма «Колиски надії» Фонду Віктора Пінчука запрошує українських неонатологів, представників профільних кафедр та студентів вищих медичних навчальних закладів, а також представників ЗМІ взяти участь в онлайн-конференції на тему «Окремі питання інтенсивної терапії новонароджених».