ІІ Полтавські перинатальні читання ім. Н.М.Максимовича-Амбодика: «Перинатальна допомога в умовах реформування системи охорони здоров’я: проблеми і перспективи»

15 жовтня 2020

27-28 листопада в Полтаві на базі Української медичної стоматологічної академії пройшла вже вдруге науково-практична он-лайн конференція з міжнародною участю ІІ Полтавські перинатальні читання ім. Н.М.Максимовича-Амбодика: «Перинатальна допомога в умовах реформування системи охорони здоров’я: проблеми і перспективи», присвячена 100-річчю Української медичної стоматологічної академії (згідно реєстру МОН України на 2020 р., від 20.02.2020р. № 125).

Враховуючи реалії сьогодення робота конференції з міжнародною участю в умовах пандемії СOVID - 19  була проведена в онлайн режимі. Але незважаючи на це ІІ Полтавські перинатальні читання ім. Н.М.Максимовича-Амбодика зібрали більше 2000 лікарів з усіх регіонів України, Литви, Молдови та Казахстану з фаху «Акушерство і гінекологія», «Неонатологія», «Педіатрія», «Анестезіологія та реаніматологія», «Загальна практика-сімейна медицина» та інші.

ІІ Полтавські перинатальні читання ім. Н.М. Максимовича-Амбодика були присвячені знаменній даті яку буде відзначати академія в 2021 році - 100-річчю Української медичної стоматологічної академії.

Головною темою наукового форуму, що мав мультидисциплінарний характер була організація перинатальної допомоги в умовах реформування системи охорони здоров’я України та пов’язані з цим проблеми і  необхідні подальші заходів  щодо реформування акушерсько-неонатологічної служби країни.

Організаторами конференції були кафедри акушерства та гінекології №2 й кафедра педіатрії №1 з пропедевтикою та неонатологією.  Модераторами наукового форуму були професори УМСА Валерій Похилько та Володимир Ліхачов, доценти Галина Соловйова, Світлана Цвіренко та Людмила Добровольська. Трансляція конференції відбувалася з Тренінгового центру сучасних перинатальних технологій УМСА, розміщеному на базі Перинатального центру КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського ПОР».

З вітальними словами до учасників конференції звернулись: від імені ректора УМСА, професора Вячеслава Ждана — перший проректор академії, професор Валентин Дворник; директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації Віктор Лисак; професор Вільнюського університету, Почесний професор Української медичної стоматологічної академії Валіуліс Арунас; завідувач відділення внутрішньої патології вагітних ДУ «ІПАГ ім. акад. О.М. Лук’янової НАМН України», член-кореспондент НАМН України, професор В.І. Медведь.

Під час пленарного засідання учасники конференції прослухали лекції провідних вчених України та Литви: професорів А. Валіуліса, В.І. Медведя, Т.К. Знаменської, О.М. Ковальової.
На 4-х секційних засіданнях 27-28.11.2020 року прозвучали 66 науково-практичних доповідей з актуальних питань сучасної медицини, серед них — 20 доповідей молодих науковців. Був проведений конкурс наукових робіт молодих вчених та визначені переможці у наукових номінаціях. І місце отримали Virsilas Ernestas (м. Вільнюс, Литва); Кононович Марія Ігорівна (м. Харків, Україна). ІІ місце - Танчина Юлія Ігорівна (м. Київ, Україна); Мефьод Катерина Михайлівна (м. Дніпро, Україна). ІІІ місце - Косенко Катерина Олександрівна  (м. Харків, Україна); Сатурська Ульяна Володимирівна  (м. Тернопіль, Україна).

На конференції також були представлені 23 стендових доповіді. Кількість учасників конференції за даними реєстрації – 1021 осіб, кількість переглядів за даними (унікальних IP-адрес) склала – 2402.

Підбиваючи підсумки цієї масштабної знакової конференції, слухачі, які взяли у ній участь, схвально відгукнулися про її організацію. Відзначили при цьому високий рівень представлених доповідей та вельми корисну резонансну у роботі практичних лікарів викладену у них інформацію.
 


Інші новини

21 жовтня

Допомога для поспішайок

Продовжується співпраця Асоціації неонатологів України та ТОВ «Проктер енд Гємбл Україна», в рамках якої в осені 2021 року розпочато реалізацію  спільного проекту щодо підтримки передчасно народжених малюків. До перинатальних центрів України та обласних лікарень щоквартально впродовж року буде надана благодійна допомога у вигляді спеціально створеного продукту Pampers – підгузників для передчасно народжених малюків.

21 жовтня

Науково-практична конференція з міжнародною участю ІІI Полтавські перинатальні читання, м. Полтава, 26.11. – 27.11. 2021 року

Науково-практична конференція з міжнародною участю ІІI Полтавські перинатальні читання ім. Н.М.Максимовича-Амбодика: «Нові стратегії та підходи до організації медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям та новонародженим в умовах регіоналізації перинатальної служби», присвячена 100-річчю Полтавського державного медичного університету (згідно реєстру МОН України на 2021 р., від 10.09.2020р. № 374). 

21 жовтня

Європейською асоціацією банків донорського грудного молока проведений міжнародний Конгрес (15-16 жовтня, м. Варшава)

З кожною краплею грудного молока закладається здоров’я малюків. Грудне молоко матері є тим унікальним продуктом харчування, при якому немовля отримує поживні речовини та вітаміни, а для захисту від хвороб також і антитіла. Для передчасно народжених та дітей відділень інтенсивної терапії новонароджених вкрай важливим є отримання грудного молока з перших днів життя.

06 жовтня

Лекція президента Польського товариства неонатологів професора Рішарда Лаутербаха

Шановні колеги! До Вашої уваги представлений запис лекції  президента Польського товариства неонатологів, завідувача відділення новонароджених медичного коледжу Ягеллонського університету (Польща), д.м.н., професора Рішарда Лаутербаха,  «Парентеральне харчування новонароджених - амінокислоти та жирові емульсії», яка відбулася  на семінарі–тренінгу з міжнародною участю «Практичне впровадження сучасних рекомендацій з парентерального харчування новонароджених» (м.Одеса, 23-24 вересня 2021 року).

04 травня

Он-лайн конференція «Сепсис у новонароджених: сучасний погляд на проблему»

ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України" та Асоціація неонатологів України інформують про те, що 29 квітня 2021 р. в місті Києві на базі ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України" відбулась онлайн-конференція «Сепсис у новонароджених: сучасний погляд на проблему».