Науково-практична конференція «Шляхи удосконалення та впровадження сучасних методів діагностики спадкових хвороб обміну речовин у новонароджених» в м. Святогірськ

19 жовтня 2019

19 жовтня 2019 р., в м. Святогірськ, Донецької обл., відбулась науково-практична конференція «Шляхи удосконалення та впровадження сучасних методів діагностики спадкових хвороб обміну речовин у новонароджених» для лікарів неонатологів, акушерів-гінекологів, педіатрів Донецької та Луганської областей. 

В рамках даного заходу Президент Асоціації неонатологів України, професор Тетяна Знаменська, професор Ольга Воробйова (м. Київ), професор Тетяна Мавропуло (м. Днепр), професор Ігор Кузнецов (м. Рубіжне), Тетяна Голота (м. Київ) та інші доповідачі ознайомили учасників щодо переваг проведення розширеного скринінгу спадкових хвороб обміну речовин у новонароджених.

Враховуючи поширеність генетичних захворювань (1:500), ступінь тяжкості патологій, та можливість ефективного лікування на ранніх етапах виявлення, в перелік обов’язкових медичних обстежень необхідно включати скринінг новонароджених та дітей раннього віку. Пілотний проект Програми розширеного скринінгу новонароджених стартує в Донецькій та Луганській областях, з подальшим долученням інших регіонів Україні за ініціативи Національної академії медичних наук України, ДУ «Інституту педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України», клініко-діагностичного центру «ФАРМБІОТЕСТ», що передбачає виявлення та уточнюючу діагностику 31 спадкового захворювання обміну речовин.

Жваву дискусію між лікарями викликала ситуація неонатального скринінгу в Україні та за її межами, складні клінічні випадки пацієнтів із рідкісними захворюваннями, особливості диференційної діагностики. Також  пріоритетним питанням сьогодення лишається запровадження сучасних діагностичних та лікувальних методик в рутинну практику.


Інші новини

25 березня

Тренінг з реанімації новонароджених у Кропивницькому.

21-23 березня 2024 року  у м. Кропивницький на базі КНП «Кіровоградської обласної лікарні» Кіровоградської обласної ради» в рамках американо-українського проекту проведено перший з чотирьох запланованих в Україні триденний тренінг з оволодіння практичними навичками «Початкова, реанімаційна і післяреанімаційна допомога новонародженим» для лікарів перинатальних центрів і пологових будинків.

12 грудня
2023

Науково-практична конференція «Можливості та резерви неонатальної служби України в умовах воєнного часу», 15.12.23

Всеукраїнська громадська організація «Асоціація неонатологів України» запрошує взяти участь у роботі науково-практичній конференції «Можливості та резерви неонатальної служби України в умовах воєнного часу», яка пройде 15 грудня 2023 року у місті Києві. Заходи відбудуться в режимі online  (за допомогою програми zoom).

23 листопада
2023

Полтавські перинатальні читання ім. Н.М. Максимовича-Амбодика: у ПДМУ завершила роботу науково-практична конференція з міжнародною участю

Протягом 17-18 листопада в Полтавському державному медичному університеті проходила науково-практична конференція з міжнародною участю V Полтавські перинатальні читання ім. Н.М. Максимовича-Амбодика: «Новітні технології в перинатальній практиці, педіатричній службі, медичній освіті та виклики сьогодення».

09 листопада
2023

Cимпозіум компанії Бакстер "Нутритивна терапія новонароджених в екстремальних умовах"

Запрошуємо Вас взяти участь у сателітному симпозіумі компанії Бакстер "Нутритивна терапія новонароджених в екстремальних умовах", який буде організовано у рамках Щорічної конференції, присвяченої Міжнародному дню недоношених дітей. Час та дата проведення: 14 листопада (Вівторок), 18:00-19:00 (Київський час).

01 листопада
2023

Cемінар з міжнародною участю «Практичне впровадження сучасних рекомендацій медичного супроводу новонароджених у пологовому залі та ВІТН»

23-25 жовтня 2023 р. у місті Мукачево на базі Палацу культури та мистецтв  (вул. Августина Штефана, 19) пройшов триденний семінар з міжнародною участю «Практичне впровадження сучасних рекомендацій медичного супроводу новонароджених у пологовому залі та ВІТН» для лікарів  неонатологів та дитячих анестезіологів відділень інтенсивної терапії новонароджених та постінтенсивного догляду родопомічних закладів Закарпатської області, які використовують у своїй практиці введення сурфактанту та призначення парентерального харчування