Науково-практична конференція «Шляхи удосконалення та впровадження сучасних методів діагностики спадкових хвороб обміну речовин у новонароджених» в м. Святогірськ

19 жовтня 2019

19 жовтня 2019 р., в м. Святогірськ, Донецької обл., відбулась науково-практична конференція «Шляхи удосконалення та впровадження сучасних методів діагностики спадкових хвороб обміну речовин у новонароджених» для лікарів неонатологів, акушерів-гінекологів, педіатрів Донецької та Луганської областей. 

В рамках даного заходу Президент Асоціації неонатологів України, професор Тетяна Знаменська, професор Ольга Воробйова (м. Київ), професор Тетяна Мавропуло (м. Днепр), професор Ігор Кузнецов (м. Рубіжне), Тетяна Голота (м. Київ) та інші доповідачі ознайомили учасників щодо переваг проведення розширеного скринінгу спадкових хвороб обміну речовин у новонароджених.

Враховуючи поширеність генетичних захворювань (1:500), ступінь тяжкості патологій, та можливість ефективного лікування на ранніх етапах виявлення, в перелік обов’язкових медичних обстежень необхідно включати скринінг новонароджених та дітей раннього віку. Пілотний проект Програми розширеного скринінгу новонароджених стартує в Донецькій та Луганській областях, з подальшим долученням інших регіонів Україні за ініціативи Національної академії медичних наук України, ДУ «Інституту педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України», клініко-діагностичного центру «ФАРМБІОТЕСТ», що передбачає виявлення та уточнюючу діагностику 31 спадкового захворювання обміну речовин.

Жваву дискусію між лікарями викликала ситуація неонатального скринінгу в Україні та за її межами, складні клінічні випадки пацієнтів із рідкісними захворюваннями, особливості диференційної діагностики. Також  пріоритетним питанням сьогодення лишається запровадження сучасних діагностичних та лікувальних методик в рутинну практику.


Інші новини

27 вересня

Анонс! Інформація про вибори Президента та Правління Асоціації неонатологів України.

У вересні 2024 року спливають повноваження Президента та Правління Асоціації неонатологів України.

18 вересня

Mіжнародний онлайн-вебінар «Тиха загроза сепсису: раннє лікування та відновлення»

20 вересня 2024 року (четвер) за підтримки компанії Бакстер та Української асоціації анестезіології та інтенсивної терапії (УААІТ) буде проведено третій міжнародний онлайн-вебінар «Тиха загроза сепсису: раннє лікування та відновлення», присвячений питанням лікування та профілактики сепсису.

23 липня

Проєкт KMC for Ukraine – національна програма досягнення світових цілей ВООЗ

Проєкт KMC for Ukraine – національна програма досягнення світових цілей ВООЗ: 80% покриття методом "кенгуру" до 2030 року! З осені 2023 року в Україні стартував масштабний проєкт KMC for Ukraine (метод "кенгуру" для України), який фінансується Rotary Fellowship of Healthcare Professionals. Метою цього проєкту є доставка та передача понад 20 000 дитячих переносок (май-слінгів) до відділень новонароджених і перинатальних закладів по всій Україні, особливо в регіонах, де тривають активні бойові дії, а також в регіонах, де перебувають тимчасово переселені особи. 

02 липня

Науково-практична конференція «Медичний супровід новонароджених групи ризику: від народження до катамнезу»

Всеукраїнська громадська організація «Асоціація неонатологів України» запрошує взяти участь у роботі науково-практичній конференції «Медичний супровід новонароджених групи ризику: від народження до катамнезу», яка пройде 5 липня 2024 року у місті Києві. Заходи відбудуться в режимі online  (за допомогою програми zoom).

26 червня

Другий міжнародний онлайн-вебінар «Тиха загроза сепсису: раннє виявлення та загострення»

04 липня 2024 року (четвер) за підтримки компанії Бакстер та Української асоціації анестезіології та інтенсивної терапії (УААІТ) буде проведено другий міжнародний онлайн-вебінар «Тиха загроза сепсису: раннє виявлення та загострення», присвячений питанням профілактики сепсису.