19 жовтня 2019
19 жовтня 2019 р., в м. Святогірськ, Донецької обл., відбулась науково-практична конференція «Шляхи удосконалення та впровадження сучасних методів діагностики спадкових хвороб обміну речовин у новонароджених» для лікарів неонатологів, акушерів-гінекологів, педіатрів Донецької та Луганської областей.
В рамках даного заходу Президент Асоціації неонатологів України, професор Тетяна Знаменська, професор Ольга Воробйова (м. Київ), професор Тетяна Мавропуло (м. Днепр), професор Ігор Кузнецов (м. Рубіжне), Тетяна Голота (м. Київ) та інші доповідачі ознайомили учасників щодо переваг проведення розширеного скринінгу спадкових хвороб обміну речовин у новонароджених.
Враховуючи поширеність генетичних захворювань (1:500), ступінь тяжкості патологій, та можливість ефективного лікування на ранніх етапах виявлення, в перелік обов’язкових медичних обстежень необхідно включати скринінг новонароджених та дітей раннього віку. Пілотний проект Програми розширеного скринінгу новонароджених стартує в Донецькій та Луганській областях, з подальшим долученням інших регіонів Україні за ініціативи Національної академії медичних наук України, ДУ «Інституту педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України», клініко-діагностичного центру «ФАРМБІОТЕСТ», що передбачає виявлення та уточнюючу діагностику 31 спадкового захворювання обміну речовин.
Жваву дискусію між лікарями викликала ситуація неонатального скринінгу в Україні та за її межами, складні клінічні випадки пацієнтів із рідкісними захворюваннями, особливості диференційної діагностики. Також пріоритетним питанням сьогодення лишається запровадження сучасних діагностичних та лікувальних методик в рутинну практику.
Науково-практична конференція з міжнародною участю V Полтавські перинатальні читання ім. Н.М.Максимовича-Амбодика: «Новітні технології в перинатальній практиці, педіатричній службі, медичній освіті та виклики сьогодення» (згідно реєстру МОН України на 2023 р., від 21.04.2023р. № 251) відбудеться 17.11. – 18.11. 2023 року.
Шановні колеги! До Вашої уваги відеозапис доповіді професора клініки неонатології Варшавського медичного університету М.К.Борщевської-Карнацької Інфекційні ускладнення під час проведення парентерального харчування"
Шановні колеги! До Вашої уваги доповідь президента Асоціації неонатологів України, член-кор. НАМН України, професора Т. Знаменської "Діяльність Асоціації неонатологів України за перше півріччя 2023 року"
Протягом останнього десятиріччя при підтримці Асоціації неонатологів України іде планова та методологічна робота по створенню, розробки та впровадженню клінічних протоколів та настанов, що відповідають міжнародним стандартам. Даний науково-методичний підхід є важливим навчальним і науково-практичним підґрунтям впровадження доказової медичної бази та передових світових стандартів у практику неонатологічної служби України.
ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. акад. О.М. Лук’янової НАМН України» та Асоціація неонатологів України запрошують Вас взяти участь у роботі науково-практичній конференції «Неонатальний менеджмент: оновлені дані та сучасні рекомендації для фахівців», яка відбудеться 30 червня 2023 р.