Міжнародна науково-практична конференція «Інтенсивна терапія новонароджених: рік 2018 та найближчі перспективи»

06 листопада 2018

6-7 листопада 2018 року програма «Колиски надії» Фонду Віктора Пінчука провела в Києві 10-у науково-практичну конференцію на тему «Інтенсивна терапія новонароджених: рік 2018 та найближчі перспективи». Захід ознайомив українських неонатологів із новими тенденціями в інтенсивній терапії новонароджених дітей, у тому числі малюків, які народилися передчасно.

Вже 12 років проект «Колиски надії», окрім оснащення центрів допомоги новонародженим найсучаснішим медичним обладнанням, проводить системну роботу з навчання лікарів та медичних сестер світовим методикам виходжування дітей. В рамках цього проекту Фонд сприяє впровадженню новітніх технологій і практик на шляху реформування сфери охорони материнства і дитинства в Україні.

Вікторія Чернявська, виконавчий директор Фонду Віктора Пінчука, на відкритті конференції зазначила: «Програма «Колиски надії» Фонду Віктора Пінчука дбає про те, щоб в Україні кожна передчасно народжена дитина мала шанс на життя, а лікарі мали можливість надавати допомогу у відповідності до західних стандартів. Сьогодні ми вже вдесяте проводимо конференцію для лікарів-неонатологів, де вони переймають досвід своїх іноземних колег, а вже 14 листопада 2018 року Фонд відкриє 34 центр «Колиски надії» на базі Львівського обласного клінічного перинатального центру».

У конференції взяли участь 155 спеціалістів відділень інтенсивної терапії новонароджених з усіх регіонів України та представників профільних Кафедр вітчизняних вищих медичних навчальних закладів. Для медичних сестер відділень інтенсивної терапії новонароджених перинатальних центрів окрім основної програми, було передбачено окрему лекційну секцію та практичні майстер-класи.

Доповідачами цього року виступили професор Ола Дідрік Заугстад, Університет Осло, Норвегія; професор Стівен М. Донн, Дитяча лікарня Мотт Університету системи охорони здоров’я штату Мічиган, США; професор Ніл Марлоу, Клініка університетського коледжу м. Лондон, Великобританія; професор Дірк Басслер, Університетська клініка м. Цюріх, Швейцарія. Сестринську секцію провели доктор Мартін Вальд, Лікарня м. Вельс-Грискірхен, Австрія, та медична сестра Сара Надеє, Державна лікарня м. Зальцбург, Австрія.

Тетяна Знаменська, президент Асоціації неонатологів України: «Я хочу з гордістю сказати, що на сьогоднішній день українські спеціалісти можуть на рівних вести дискусію зі своїми західними колегами. Неонатологія в нашій країні останніми роками розвивається дуже швидкими темпами. Важливу роль у цьому процесі відіграють в тому числі освітні заходи в рамках проекту «Колиски надії» Фонду Віктора Пінчука, які постійно надають можливість нашим лікарям отримувати найактуальнішу фахову інформацію щодо виходжування новонароджених. Лікарі-практики та представники Вищої медичної школи у своїй щоденній роботі повсякчас використовують отриману на конференції інформацію».

Під час конференції були розглянуті останні зміни в європейських протоколах надання медичної допомоги новонародженим та широке коло спеціалізованих тем, пов’язаних з застосуванням різних видів дихальної підтримки, попередженням та лікуванням дихальних розладів та ускладнень внаслідок проведення штучної вентиляції, догляду за новонародженими, катамнестичним спостереженням дітей, що народилися передчасно та інші.

 

 

Програма конференції для лікарів

6 листопада

Відкриття конференції
Виступи від організаторів

Ола Дідрік Заугстад
Перша допомога новонародженим у пологовій залі
Відео доповіді

Ніл Марлоу
Подальший розвиток передчасно народжених дітей
Відео доповіді

Мартін Вальд
Актуальні аспекти гіпербілірубінемії / жовтяниця новонароджених
Відео доповіді

Дірк Басслер
Раннє застосування глюкокортикоїдів для попередження бронхолегеневої дисплазії
Відео доповіді

Стівен Донн
Десять заповідей механічної вентиляції
Відео доповіді

Кава-брейк

Ола Дідрік Заугстад
Киснева терапія новонароджених
Відео доповіді

Стівен Донн
Об'єм чи тиск: це більше ніж Coca-Cola проти Pepsi
Відео доповіді

Урочиста вечеря
 

7 листопада

Ола Дідрік Заугстад
Реанімація новонароджених
Відео доповіді

Стівен Донн
Стійка легенева гіпертензія новонароджених
Відео доповіді

Кава-брейк

Дірк Басслер
Кофеїн: від народження до виписки
Відео доповіді

Ніл Марлоу
Як досягнути найкращих результатів виходжування після асфіксії
Відео доповіді

Закриття конференції
Підведення підсумків 
Видача сертифікатів

 

«Колиски надії» – головна програма Фонду Віктора Пінчука в галузі охорони здоров'я. Її стратегічною метою є збереження життя та здоров'я кожної дитини, що народилась в Україні. Фонд розпочав реалізацію програми у червні 2006 року. Відтоді було відкрито 33 центри надання допомоги новонародженим «Колиски надії» на базі державних родопомічних медичних закладів і дитячих лікарень у 24 регіонах України, що були устатковані найсучаснішим медичним обладнанням для рятування та виходжування новонароджених.
www.kolybeli.org


Інші новини

23 липня

Проєкт KMC for Ukraine – національна програма досягнення світових цілей ВООЗ

Проєкт KMC for Ukraine – національна програма досягнення світових цілей ВООЗ: 80% покриття методом "кенгуру" до 2030 року! З осені 2023 року в Україні стартував масштабний проєкт KMC for Ukraine (метод "кенгуру" для України), який фінансується Rotary Fellowship of Healthcare Professionals. Метою цього проєкту є доставка та передача понад 20 000 дитячих переносок (май-слінгів) до відділень новонароджених і перинатальних закладів по всій Україні, особливо в регіонах, де тривають активні бойові дії, а також в регіонах, де перебувають тимчасово переселені особи. 

02 липня

Науково-практична конференція «Медичний супровід новонароджених групи ризику: від народження до катамнезу»

Всеукраїнська громадська організація «Асоціація неонатологів України» запрошує взяти участь у роботі науково-практичній конференції «Медичний супровід новонароджених групи ризику: від народження до катамнезу», яка пройде 5 липня 2024 року у місті Києві. Заходи відбудуться в режимі online  (за допомогою програми zoom).

26 червня

Другий міжнародний онлайн-вебінар «Тиха загроза сепсису: раннє виявлення та загострення»

04 липня 2024 року (четвер) за підтримки компанії Бакстер та Української асоціації анестезіології та інтенсивної терапії (УААІТ) буде проведено другий міжнародний онлайн-вебінар «Тиха загроза сепсису: раннє виявлення та загострення», присвячений питанням профілактики сепсису.

25 березня

Тренінг з реанімації новонароджених у Кропивницькому.

21-23 березня 2024 року  у м. Кропивницький на базі КНП «Кіровоградської обласної лікарні» Кіровоградської обласної ради» в рамках американо-українського проекту проведено перший з чотирьох запланованих в Україні триденний тренінг з оволодіння практичними навичками «Початкова, реанімаційна і післяреанімаційна допомога новонародженим» для лікарів перинатальних центрів і пологових будинків.

12 грудня
2023

Науково-практична конференція «Можливості та резерви неонатальної служби України в умовах воєнного часу», 15.12.23

Всеукраїнська громадська організація «Асоціація неонатологів України» запрошує взяти участь у роботі науково-практичній конференції «Можливості та резерви неонатальної служби України в умовах воєнного часу», яка пройде 15 грудня 2023 року у місті Києві. Заходи відбудуться в режимі online  (за допомогою програми zoom).