01 жовтня 2018
З метою підвищення професійної кваліфікації та обміну досвідом щодо лікування та виходжування передчасно народжених дітей делегація неонатологів із України брала участь у науково-практичному семінарі «Менеджмент лікування передчасно народжених дітей з екстремально низькою масою тіла – Віденська концепція».
Складовими компонентами Віденської концепції є: респіраторна підтримка із малоінвазивним шляхом введення сурфактанту (методика LISA), збереження теплового режиму, раціональна оксигенотерапія, профілактика та менеджмент неонатального сепсису, принципи нейро-розвиткового догляду.
Основною тематикою даного семінару було висвітлення новітніх теоретичних та практичних підходів щодо інвазивної та неінвазивної вентиляційної підтримки передчасно народжених дітей, а також сучасних методик сурфактант-замісної терапії респіраторного дистрес-синдрому. Відповідно до принципів Віденської концепції респіраторна підтримка передчасно народжених дітей з екстремально низькою масою тіла у пологовій залі включає: неінвазивну вентиляцію (CPAP) із технікою подовженого вдиху (для цього використовується CPAP з клапаном Бенвеніста) та малоінвазивне введення сурфактанту методом LISA (Less Invasive Surfactant Administration).
На базі симуляційного центру неонатологічної клініки Віденського медичного університету було представлено та в подальшому відпрацьовано дану методику. Застосування у практиці даних методик лікування респіраторного дистрес-синдрому дозволило покращити як ранні, так і віддалені результати виходжування передчасно народжених, зокрема, значно знизило потребу штучної вентиляції легень та ризик розвитку бронхо-легеневої дисплазії.
Важливою проблемою новонароджених, особливо дітей із дуже малою масою тіла є неонатальний сепсис. В ході семінару представлено клінічні випадки бактеріальної, грибкової та вірусної інфекції, що мали місце у відділені інтенсивної терапії новонароджених у передчасно народжених немовлят різного гестаційного віку. Діагностичними критеріями неонатального сепсису є: культура крові, визначення індексу відношення незрілих форм нейтрофілів до загального числа нейтрофілів, визначення рівня С-реактивного протеїну та інтерлейкіну-6.
Висвітлено основні підходи антибактеріальної терапії, лікування та профілактики РСВ-інфекції, менеджмент грибкової інфекції, представлено дані Кохранівського систематичного огляду літератури та результати власного досвіду використання пентоксифіліну, як компоненту патогенетичної терапії неонатального сепсису. Використання Європейськиї рекомендацій щодо менеджменту неонатального сепсису в практичній діяльності дозволять стандартизувати та уніфікувати діагностику інфекцій у новонароджених та покращити результати лікування.
В ході семінару також були висвітлені питання нейро-розвиткового догляду, оцінки та профілактики болю у новонароджених, інтеграції батьків у догляд за немовлям, що є невід’ємною частиною виходжування передчасно народжених дітей.
Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування – це кампанія, організована Всесвітнім альянсом дій у сфері грудного вигодовування. Вважається однією з найбільших спільних кампаній такого роду міжнародних організацій, таких як ВООЗ та ЮНІСЕФ, які пропагують переваги грудного вигодовування. Всесвітній тиждень грудного вигодовування відзначається щорічно приблизно в 120 країнах з 1991 року. У більшості країн його святкують кожного 1-7 серпня, однак деякі країни святкують у травні, жовтні або листопаді. Якщо ви хочете більше інформації, відвідайте веб-сайт www.worldbreastfeedingweek.org
Христос Воскрес!
Наказом МОЗ від 12.05.2022 № 800 затверджено стандарти медичної допомоги "Інвазивний кандидоз у новонароджених дітей".
З днем неонатолога, шановні колеги!
Згідно УКАЗУ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №660/2021 Національна премія України імені Бориса Патона 2021 року присуджена за роботу "Забезпечення якості медичної допомоги новонародженим дітям в умовах розбудови перинатальної служби в Україні" колективу під керівництвом доктора медичних наук, заступника директора державної установи "Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М.Лук'янової НАМН України" ЗНАМЕНСЬКОЇ ТЕТЯНИ КОСТЯНТИНІВНИ!