14 листопад 2017
З метою підвищення професійної кваліфікації та обміну досвідом щодо лікування та виходжування передчасно народжених дітей делегація неонатологів із України брала участь у науково-практичному семінарі «Менеджмент лікування передчасно народжених дітей з екстремально низькою масою тіла – Віденська концепція».
Складовими компонентами Віденської концепції є: респіраторна підтримка із малоінвазивним шляхом введення сурфактанту (методика LISA), збереження теплового режиму, раціональна оксигенотерапія, профілактика та менеджмент неонатального сепсису, принципи нейро-розвиткового догляду.
Основною тематикою даного семінару було висвітлення новітніх теоретичних та практичних підходів щодо інвазивної та неінвазивної вентиляційної підтримки передчасно народжених дітей, а також сучасних методик сурфактант-замісної терапії респіраторного дистрес-синдрому. Відповідно до принципів Віденської концепції респіраторна підтримка передчасно народжених дітей з екстремально низькою масою тіла у пологовій залі включає: неінвазивну вентиляцію (CPAP) із технікою подовженого вдиху (для цього використовується CPAP з клапаном Бенвеніста) та малоінвазивне введення сурфактанту методом LISA (Less Invasive Surfactant Administration).
На базі симуляційного центру неонатологічної клініки Віденського медичного університету було представлено та в подальшому відпрацьовано дану методику. Застосування у практиці даних методик лікування респіраторного дистрес-синдрому дозволило покращити як ранні, так і віддалені результати виходжування передчасно народжених, зокрема, значно знизило потребу штучної вентиляції легень та ризик розвитку бронхо-легеневої дисплазії.
Важливою проблемою новонароджених, особливо дітей із дуже малою масою тіла є неонатальний сепсис. В ході семінару представлено клінічні випадки бактеріальної, грибкової та вірусної інфекції, що мали місце у відділені інтенсивної терапії новонароджених у передчасно народжених немовлят різного гестаційного віку. Діагностичними критеріями неонатального сепсису є: культура крові, визначення індексу відношення незрілих форм нейтрофілів до загального числа нейтрофілів, визначення рівня С-реактивного протеїну та інтерлейкіну-6.
Висвітлено основні підходи антибактеріальної терапії, лікування та профілактики РСВ-інфекції, менеджмент грибкової інфекції, представлено дані Кохранівського систематичного огляду літератури та результати власного досвіду використання пентоксифіліну, як компоненту патогенетичної терапії неонатального сепсису. Використання Європейськиї рекомендацій щодо менеджменту неонатального сепсису в практичній діяльності дозволять стандартизувати та уніфікувати діагностику інфекцій у новонароджених та покращити результати лікування.
В ході семінару також були висвітлені питання нейро-розвиткового догляду, оцінки та профілактики болю у новонароджених, інтеграції батьків у догляд за немовлям, що є невід’ємною частиною виходжування передчасно народжених дітей.
Всеукраїнська громадська організація «Асоціація неонатологів України» запрошує взяти участь у роботі науково-практичній конференції «Сучасний підхід до менеджменту новонароджених після виписки зі стаціонару», яка пройде 27-28 березня 2025 року. Захід відбудеться в режимі online (за допомогою програми zoom).
13.12.2024 відбулася підсуткова конференція асоціації неонатологів України «Актуальні напрямки медичної допомоги новонародженим в Україні. Підсумки року». Починаємо публікацію матеріалів конференції.
9 січня 2025 року дружина Міністра закордонних справ, очільниця Платформи “Подружжя українських дипломатів” пані Тетяна Сибіга та донька Надзвичайного і Повноважного Посла Турецької Республіки в Україні, лікар-клініцист пані Іділ Білген (İdil Bilgen) відвідали ДУ «Всеукраїнській центр материнства та дитинства Національної академії медичних наук України». Під час зустрічі вони спілкувалися з Президентом НАМНУ, академиком НАМН України Віталієм Цимбалюком, генеральним директором, академіком НАМН України Юрієм Антипкіним, заступниками генерального директора - членом-кореспондента НАМНУ професором, пані Тетяною Знаменською та членом-кореспондентом НАМНУ професором, пані Тетяною Татарчук. Учасники заходу обговорили ключові питання збереження здоров’я нації та, зокрема, профілактики онкологічних захворювань у жінок.
ДП "Державний експертний центр МОЗ України" затвердив текст Інформаційного листа-звернення до фахівців системи охорони здоров'я щодо лікарських засобів Нумета G13E, Нумета G16E (у вкладенні)
ДП "Державний експертний центр МОЗ України" затвердив текст Інформаційного листа-звернення до фахівців системи охорони здоров'я щодо лікарських засобів Нумета G13E, Нумета G16E (у вкладенні)