14 листопад 2017
23 – 26 травня 2018 року у Турині відбулася щорічна 7-а Міжнародна конференція з клінічної неонатології. У конференції прийняли участь 655 учасників з 63 країн світу. Завдяки сприянню Асоціації неонатологів України в конференції прийняли участь 5 членів асоціації.
В рамках роботи конфекції пройшло два сесійних засідання присвячених актуальним питанням неонатології, що стосувалися оновленим глобальним перспективам і впливу RSV інфекції в країнах з низьким рівнем доходу як у жінок, так і у дітей; взаємодії між респіраторними вірусами і забруднювачами навколишнього середовища та наслідками розвитку легень у новонароджених; новим варіантам лікування вірусних інфекцій; значенню вакцинацїї проти респіраторних вірусів; застосуванню моноклональних антитіл другого покоління; ролі ультразвуку легень; дихальній підтримці у новонароджених; новій парадигмі неонатальних досліджень бронхолегеневої дисплазії та критеріям постановки діагнозу; стратегіям сурфактантної терапії та менш інвазивним тактикам при його введенні; новим стратегіям вентиляції: HFOV в поєднанні з VG; впливу лактоферину на мозок, що розвивається, як перспективного молочного білку.
Були проведені наукові дискусії стосовно респіраторної адаптації після народження, захисту легень, легеневій гіпертензії у недоношених новонароджених, проблемам апное у них, хірургії вроджених вад серця, поліпшенню результатів стратегії парентерального харчування, використанню гіпотермії у недоношених, реанімаційним заходам в пологовій залі у передчасно народжених дітей, ролі еритропоетину як нейропротекторного засобу, програмі Follow-up та впливу родини на виходжування недоношених дітей.
У роботі конференції взяли участь і виступили з стендовими доповідями Похилько В. І., Добрянський Д.О., Павлішин Г.А.
Еfficiency of the safety bundle in the prevention of severe intraventricular hemorrhages in preterm infants
O. Kovalova, V. Pokhylko, T. Znamenska, D. Dobryanskyy, N. Artyomova, A. Belorus
Аnalysis of the associations between endothelial nitric oxide synthase gene polymorphism and arterial hypotension in premature infants with early onset bacterial infections
V. Pokhylko, D. Dobryanskyy, O. Kovalova, O. Vorobiova, Y. Cherniavska, S. Tsvirenko, H. Soloviova
У вересні 2024 року спливають повноваження Президента та Правління Асоціації неонатологів України.
20 вересня 2024 року (четвер) за підтримки компанії Бакстер та Української асоціації анестезіології та інтенсивної терапії (УААІТ) буде проведено третій міжнародний онлайн-вебінар «Тиха загроза сепсису: раннє лікування та відновлення», присвячений питанням лікування та профілактики сепсису.
Проєкт KMC for Ukraine – національна програма досягнення світових цілей ВООЗ: 80% покриття методом "кенгуру" до 2030 року! З осені 2023 року в Україні стартував масштабний проєкт KMC for Ukraine (метод "кенгуру" для України), який фінансується Rotary Fellowship of Healthcare Professionals. Метою цього проєкту є доставка та передача понад 20 000 дитячих переносок (май-слінгів) до відділень новонароджених і перинатальних закладів по всій Україні, особливо в регіонах, де тривають активні бойові дії, а також в регіонах, де перебувають тимчасово переселені особи.
Всеукраїнська громадська організація «Асоціація неонатологів України» запрошує взяти участь у роботі науково-практичній конференції «Медичний супровід новонароджених групи ризику: від народження до катамнезу», яка пройде 5 липня 2024 року у місті Києві. Заходи відбудуться в режимі online (за допомогою програми zoom).
04 липня 2024 року (четвер) за підтримки компанії Бакстер та Української асоціації анестезіології та інтенсивної терапії (УААІТ) буде проведено другий міжнародний онлайн-вебінар «Тиха загроза сепсису: раннє виявлення та загострення», присвячений питанням профілактики сепсису.